Zwycięzca Pucharu Gordona Bennetta w ratuszu

Jacek Bogdański z Aeroklubu Kujawskiego odwiedził dzisiaj inowrocławski ratusz i spotkał się z władzami miasta. Prezydent Ryszard Brejza wraz ze swoim zastępcą Wojciechem Piniewskim pogratulowali zawodnikowi sukcesu i wręczyli pamiątkową statuetkę.

Przypomnijmy, że Jacek Bogdański wspólnie z Mateuszem Rękasem, zdobyli najbardziej prestiżowe balonowe trofeum na świecie. Polska załoga wygrała 62. Puchar Gordona Bennetta. Zwycięski duet pokonał od startu w szwajcarskim Bern przez 2 dni i 10 godzin zmagań 1145,29 km. Polacy wylądowali w okolicach Ostródy.

Zawodnik Aeroklubu Kujawskiego jest na co dzień mieszkańcem Warszawy. Do Aeroklubu Kujawskiego należy z sentymentu po teściu. Mistrzostwa Świata FAI balonów gazowych na długim dystansie – czyli Puchar Gordona Bennetta – to najstarsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie lotnicze. W tym roku rywalizowało 20 balonów, których zadaniem było pokonać bez lądowania jak najdalszą odległość od startu.