Zakończył się nabór do I edycji „Akademii Szkolnych Talentów”, programu wspierającego dzieci pracowników Grupy CIECH

Wśród 10 laureatów programu „Akademia Szkolnych Talentów” skierowanego do dzieci pracowników Grupy CIECH znalazła się trójka nastolatków z Inowrocławia, dwójka z Warszawy oraz po jednej osobie z Krakowa, Leżajska, Dębna, Żagania i Szczecina. Uczestnicy programu – dzieci w wieku od 14 do 19 lat – otrzymają profesjonalną pomoc w rozwinięciu swoich talentów i umiejętności oraz wsparcie ekspertów w drodze po najlepszą edukację na prestiżowych uniwersytetach zagranicznych. Czwórka najlepiej ocenionych kandydatów wygrała ponadto wycieczki na zwiedzanie kampusu Uniwersytetu w Oxfordzie.

„Akademia Szkolnych Talentów” to bezpłatny, wieloletni program wsparcia dla dzieci pracowników z Grupy CIECH, zainspirowany przez Sebastiana Kulczyka, Przewodniczącego Rady Nadzorczej CIECH S.A. Jego uczestnikami zostali uczniowie, którzy wyróżniają się w nauce, realizują swoje pasje i marzą o studiach na najlepszych uniwersytetach świata.

Wiedza i odpowiednia edukacja to najcenniejszy kapitał w dzisiejszym świecie. Dobre wykształcenie młodego pokolenia przekłada się jednak nie tylko na konkretne korzyści ekonomiczne dla społeczeństwa w przyszłości, ale także zwiększa szanse młodych ludzi na osiągnięcie szczęścia i dobrobytu w dorosłym życiu. Bardzo cieszę się, że Grupa CIECH wspiera polską młodzież w osiąganiu jak największych sukcesów edukacyjnych – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

Laureaci programu zostaną objęci przez Fundację IVY Poland, która na co dzień promuje i wspiera edukację Polaków na najlepszych uniwersytetach w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wieloletnim doradztwem edukacyjnym, dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego dziecka. Doradcy zadbają o odpowiedni rozwój talentów, pasji i umiejętności poszczególnych dzieci, opracowując im indywidualne plany rozwoju, uwzględniające wiele wymiarów – akademicki, naukowy, sportowy, artystyczny, językowy czy wolontariacki. Będą również systematycznie monitorować postępy uczestników w nauce, a w późniejszym etapie pomogą swoim podopiecznym w przygotowaniu do aplikacji na najlepsze uniwersytety świata.

Pierwszy etap naboru do „Akademii Szkolnych Talentów” trwał od 26 września do 21 października. Pracownicy Grupy CIECH mogli zgłaszać swoje dzieci do programu za pośrednictwem specjalnej strony internetowej. Z kilkudziesięciu zgłoszeń jury konkursu, składające się z przedstawicieli Fundacji IVY Poland, wybrało 20 uczestników, którzy zostali zakwalifikowani do II etapu konkursu. Od 15 listopada do 1 grudnia uczestnicy byli oceniani na podstawie rozmów indywidualnych, które wyłoniły 10 finalistów.

Największym zainteresowaniem program cieszył się w Inowrocławiu i Leżajsku, skąd spłynęła największa liczba zgłoszeń. Wśród kandydatów do Akademii Szkolnych Talentów najliczniej reprezentowana była młodzież w wieku 17 lat.

Dodaj komentarz