Zakończył się kurs obsługi kas fiskalnych

fot. nadesłane

10 sierpnia w Młodzieżowym Centrum Kariery w Inowrocławiu zakończył się dwudniowy kurs obsługi kas fiskalnych.

Szkolenie skierowano do osób, które chciały zdobyć wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie pracy przy kasie fiskalnej, a także fakturowania – umiejętności przydatnych na stanowiskach pracy kasjer/sprzedawca.

Na zajęcia zgłosiła się młodzież chętna zdobyć nowe umiejętności, jak i osoby dojrzałe, które w tego typu kursie widzą możliwość zwiększenia szans na zatrudnienie. Uczestnikami oferty realizowanej w ramach funkcjonowania Rejonowego Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Toruniu byli mieszkańcy Inowrocławia oraz okolicznych powiatów, m.in.  mogileńskiego.

15 osób uzyskało umiejętności oraz wiedzę z zakresu: zasad zastosowania kas fiskalnych, obowiązków osób obsługujących urządzenia fiskalne, budowy i opisu funkcji kas i drukarek fiskalnych, sprzedaży towarów z otwartą ceną, przyjmowania płatności i wydawania reszty, kasowania pozycji sprzedaży, fakturowania wpłat oraz wykonywania raportów kasowych. Wszystkie ćwiczenia były wykonywane na kasach, które każdy uczestnik miał do własnej dyspozycji przez cały czas trwania kursu.

Ewaluacja końcowa propozycji MCK Inowrocław wykazała, że w ocenie uczestników zdobyte umiejętności przyczynią się lub pomogą w znalezieniu pracy. Analiza danych zebranych przez kadrę OHP może utwierdzać w przekonaniu, że tego typu kursy wpływają na zaangażowanie i motywację do szukania pracy u ludzi młodych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Zwiększają też atrakcyjność na rynku pracy osób dojrzałych, posiadających długoletnie doświadczenie zawodowe. W przypadku tej grupy kurs był szansą na poznanie nowej technologii, która w handlu jest ważna i wszechobecna.

Zapisy na kolejne kursy z obsługi kas fiskalnych trwają. Młodzieżowe Centrum Kariery zaprasza do zapoznania się z szeroką ofertą kursów m.in. darmowy kurs operatora koparko–ładowarki oraz magazyniera. Zapisy i więcej informacji: w siedzibie MCK przy ulicy Poznańskiej 133a oraz pod nr. tel. 52 3539687, 52 3572205.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.