Z wizytą w Muzeum Wojsk Lądowych

W ramach innowacji pedagogicznej wdrażanej w zawodzie technik budownictwa z inżynierią wojskową uczniowie „Budowlanki” odwiedzili Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy. Pogoda dopisała, a było to niezwykle istotne, gdyż w planach obejmowały również zwiedzanie tej części muzeum, której eksponaty znajdowały się na zewnątrz.

Muzeum gromadzi zabytki związane z historią wojsk lądowych poczynając od średniowiecza, przez wojny XVII wieku, powstania narodowe, walki o granice w latach 1918-1921, II wojnę światową po udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych na całym świecie.

W czasie zwiedzania uczniowie mieli okazję poznać bogatą kolekcję broni strzeleckiej, używanej przez żołnierzy polskich oddziałów wojskowych od drugiej połowy XIX  w tym także unikatowe egzemplarze pistoletu maszynowego wz. 1939 „Mors” i owianego tajemnicą karabinu przeciwpancernego wz. 1935 „Ur.”

Wizyta w Muzeum Wojsk Lądowych była dla uczestników niewiarygodnym przeżyciem, a także możliwością wzbogacenia wiedzy o historii formacji wojsk lądowych, które  z upływem czasu przekształciły się w oddzielny rodzaj Sił Zbrojnych RP. wyprawa okazała się niezwykłą przygodą i lekcją historii wojskowości.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.