Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Tylko do końca lutego br. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu grantowego realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia – partnera merytorycznego IV edycji akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, która odbywa się pod hasłem „Pszczoła to wyjątek – nie tylko ortograficzny”. Najciekawsze propozycje działań na rzecz pszczół zostaną dofinansowane kwotą nawet do 8 000 zł.

Konkurs grantowy skierowany jest do wszystkich placówek edukacyjnych (takich jak np. szkoły podstawowe, domy kultury, świetlice, biblioteki itp.)  i ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy na temat pszczołowatych, ich roli dla całego środowiska i ekosystemów,  w jakich występują. Zadaniem konkursowym jest opracowanie pomysłu na koncepcję edukacji ekologicznej i konkretnych działań na rzecz przyrody, a zwłaszcza pożytecznych owadów pszczołowatych. Konkurs ruszył w styczniu i będzie trwał do 28 lutego. Wypełnione wnioski można wysyłać drogą pocztową na adres Fundacji Nasza Ziemia, a pozostałe potrzebne dokumenty (regulamin, formularz wniosku, wzór umowy przekazania grantu) znajdują się na stronie akcji.

Granty to nowość tegorocznej edycji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w ramach filaru praktycznego programu. Równocześnie placówki mogą przyłączać się do Akademii Przyjaciół Pszczół  i poprzez rejestrację na stronie  pobrać przygotowane przez ekspertów programu bezpłatne materiały: propozycje edukacyjnych scenariuszy lekcyjnych oraz innych „pszczelich” aktywności dla najmłodszych. W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół 3 marca rozpocznie się konkurs, podczas którego 4 najciekawszym Akademiom sfinansowane zostanie wyposażenie pracowni przyrodniczej.
a 16 otrzyma zestawy pomocy szkolnych dla dzieci. Organizatorem „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest ZT „Kruszwica” S.A.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.