tekst alternatywny
Region

Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Tylko do końca lutego br. można składać wnioski o dofinansowanie w ramach programu grantowego realizowanego przez Fundację Nasza Ziemia – partnera merytorycznego IV edycji akcji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, która odbywa się pod hasłem „Pszczoła to wyjątek – nie tylko ortograficzny”. Najciekawsze propozycje działań na rzecz pszczół zostaną dofinansowane kwotą nawet do 8 000 zł.

Konkurs grantowy skierowany jest do wszystkich placówek edukacyjnych (takich jak np. szkoły podstawowe, domy kultury, świetlice, biblioteki itp.)  i ma na celu kształtowanie świadomości ekologicznej oraz poszerzanie wiedzy na temat pszczołowatych, ich roli dla całego środowiska i ekosystemów,  w jakich występują. Zadaniem konkursowym jest opracowanie pomysłu na koncepcję edukacji ekologicznej i konkretnych działań na rzecz przyrody, a zwłaszcza pożytecznych owadów pszczołowatych. Konkurs ruszył w styczniu i będzie trwał do 28 lutego. Wypełnione wnioski można wysyłać drogą pocztową na adres Fundacji Nasza Ziemia, a pozostałe potrzebne dokumenty (regulamin, formularz wniosku, wzór umowy przekazania grantu) znajdują się na stronie akcji.

Granty to nowość tegorocznej edycji „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” w ramach filaru praktycznego programu. Równocześnie placówki mogą przyłączać się do Akademii Przyjaciół Pszczół  i poprzez rejestrację na stronie  pobrać przygotowane przez ekspertów programu bezpłatne materiały: propozycje edukacyjnych scenariuszy lekcyjnych oraz innych „pszczelich” aktywności dla najmłodszych. W ramach Akademii Przyjaciół Pszczół 3 marca rozpocznie się konkurs, podczas którego 4 najciekawszym Akademiom sfinansowane zostanie wyposażenie pracowni przyrodniczej.
a 16 otrzyma zestawy pomocy szkolnych dla dzieci. Organizatorem „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest ZT „Kruszwica” S.A.

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.