Z batutą i humorem

Gościem specjalnym będzie Wiktor Zborowski
Gościem specjalnym będzie Wiktor Zborowski

Toruńska Orkiestra Symfoniczna organizuje w najbliższą sobotę koncert pod nazwą: „Z batutą i humorem: dwóch dużych”. Wystąpi aktor Wiktor Zborowski oraz dyrygent Maciej Niesiołowski.

Koncert „ Z batutą i humorem – dwóch dużych” odbędzie się 1 marca o godz. 17.00. Gościem specjalnym będzie aktor Wiktor Zborowski. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną od pulpitu poprowadzi maestro Maciej Niesiołowski.

Wiktor Zborowski jest absolwentem Wydziału Aktorskiego warszawskiej PWST. Studia ukończył w 1973 roku. Grał w takich warszawskich teatrach jak: Narodowy, Ateneum, Kwadrat, a ostatnio w Teatrze Muzycznym Roma. Współpracował tam z takimi znakomitościami sceny jak m.in. : Adam Hanuszkiewicz, Janusz Warmiński, Gustaw Holoubek. W telewizji zadebiutował rolą w „Czterdziestolatku”. Wystąpił również w polskiej superprodukcji: w „Ogniem i mieczem” (1999) w reżyserii Jerzego Hoffmana. Jego dar rozśmieszania innych sprawił, że zagrał w wielu wspaniałych polskich komediach.

Maciej Niesiołowski dyrygował przez 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, przez 12 lat kierował orkiestrą warszawskiej Akademii Muzycznej, przez krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi. Brał udział w kursach mistrzowskich: w Bartok-Seminarium w Budapeszcie jako wiolonczelista i w Accademia Chigiana w Sienie jako dyrygent. W Telewizji Polskiej prowadził stałą audycję muzyczną pt. „Z batutą i humorem”, co przyczyniło się do jego ogromnej popularności.
W programie między innymi: F. von Suppé, J. Brahms, J. Strauss, monologi w wykonaniu Wiktora Zborowskiego.

Natomiast dzień później (2 marca) o godz. 18.00 w Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się recital zdobywcy nagrody pozaregulaminowej III Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego – Toruń 2013 – Adama Siebersa.
Adam Siebers jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. H. Wieniawskiego, tzw. „Szkoły Talentów” w Poznaniu. Od 2003 roku jest uczniem prof. Marcina Baranowskiego i as. Anny Marii Staśkiewicz. Adam Siebers brał udział w festiwalach muzycznych w Szwecji, Rosji, Niemczech. Koncertował jako solista z Toruńską Orkiestrą Kameralną i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną oraz w Zamku Królewskim w Warszawie, Dworze Artusa w Toruniu, Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, w auli UAM, w ratuszu i sali Urzędu Miasta w Poznaniu. Uczestniczył w kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in. prof. Marcina Baranowskiego, Bartłomieja Nizioła, Idę Haendel i Vadima Brodskiego. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci i Prezydenta Miasta Torunia. Jest laureatem nagród prezydentów miasta Torunia oraz Poznania za wybitne osiągnięcia artystyczne. Młodemu skrzypkowi towarzyszył będzie Marcin Sikorski, uważany za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów-kameralistów.
W programie : J.S. Bach – II Partita d-moll – Chaconne, C. Franck – Sonata A-dur, S. Prokofiew – Sonata D-dur op. 94 bis, K. Szymanowski – Nokturn i tarantela op.28
Bezpłatne zaproszenia będą do odbioru na godzinę przed koncertem w Sieni Głównej Zamku Królewskiego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.