Wyniki egzaminów inowrocławskich szóstoklasistów

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku podała już wyniki sprawdzianów klas szóstych szkół podstawowych. Jak z egzaminem poradzili sobie inowrocławscy uczniowie?

Sprawdzian w klasie szóstej obejmował wiadomości i umiejętności w odniesieniu do trzech kluczowych przedmiotów tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego ‎nowożytnego. Sprawdzian składał się zatem z dwóch części:‎ zadań z języka polskiego i z matematyki oraz zadań z języka obcego nowożytnego. Część pierwsza trwała 80 minut, ‎a część druga – 45 minut.

Inowrocław osiągnął wynik 60 % (z części pierwszej sprawdzianu), wyprzedzając Grudziądz i Włocławek (oba mają po 58 %). Zdecydowanie lepiej wypadła druga część sprawdzianu uzyskując ogólny dla Inowrocławia wynik 70 %. Jest on lepszy od średniej wojewódzkiej (wyniosła 68 %). Przewyższa też procentowo wspomniane powyżej miasta – Grudziądz i Włocławek (odpowiednio 67 i 68 %).

Najlepiej w części pierwszej poradziły sobie: SP nr 4, SP nr 6, SP nr 11 i SP nr 16. Z kolei język angielski najlepiej opanowali uczniowie klas szóstych ze SP nr 10, SP nr 16, SP nr 4 i SP nr 6.

Obecni szóstoklasiści byli ostatnim rocznikiem, który pisał taki sprawdzian.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.