Wspólne czytanie uczniów i nauczycieli

„Budowlanka” uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji czytelniczej, mającej na celu promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zamanifestowanie, że czytają więcej, niż dorośli.

8 czerwca o godzinie 10 w różnych miejscach w Polsce spotkali się ludzie czytający książki. W zeszłym roku rekord w czytaniu w jednym momencie ustanowiło 459 409 uczniów. W tym roku do akcji dołączyła również „Budowlanka”, starając się rekord ten wspólnie pobić. W tym celu na sali gimnastycznej zebrali się  uczniowie i nauczyciele  w liczbie 139 osób. Organizatorem całej akcji jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, a organizatorami poszczególnych akcji lokalnych biblioteki szkolne, publiczne i pedagogiczne, szkoły oraz inne instytucje. Było skupienie, wszyscy zagłębili się w piękno literatury, która poruszyła ich wyobraźnię i przeniosła w inny świat. To piękna i mądra akcja, która zagości w tradycji ZSP nr 5.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.