Wsparcie dla WOPR z regionu

Czeki na 350 tys. zł wręczył dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz jednostkom Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (WOPR) z regionu. Ratownicy otrzymali też bony paliwowe o wartości 30 tys. zł z rąk członka Zarządu SOLINO S.A., dyrektora ds. operacyjnych Tomasza Molendy.

-Dostrzegamy państwa potencjał i zaangażowanie w poszczególnych ośrodkach wypoczynkowych i na naszych regionalnych akwenach– mówił wojewoda Mikołaj Bogdanowicz. – Deklaruję, że te środki będą się systematycznie, rokrocznie zwiększać. Już w 2019 roku planujemy wsparcie większe niż 350 tys. zł – zapewnił.

Od 2016 roku wojewoda wsparł WOPR w regionie kwotą 1 mln. zł. Pieniądze są przeznaczone przede wszystkim na zakup sprzętu do bezpośredniego ratowania życia, na finansowanie placówek ratowników oraz zakup paliwa. Wartość dotacji dla poszczególnych jednostek jest przyznawana na podstawie szczegółowych wniosków.

– Jako wojewoda na co dzień dbam o bezpieczeństwo mieszkańców i współpracuję w tym zakresie ze wszystkimi służbami. Nie możemy w tym systemie pominąć także WOPR-owców. Dlatego zdecydowaliśmy, że informacje o zdarzeniach nad wodą, zgłaszane pod numer alarmowy 112, będą również niezwłocznie przekazywane do Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Liczę, że nasza współpraca w tym zakresie będzie się dobrze rozwijać– poinformował Mikołaj Bogdanowicz.

Ratownicy otrzymali dziś także bony paliwowe od Fundacji „Orlen – Dar Serca” o wartości 30 tys. zł. Bony wręczył członek Zarządu SOLINO S.A. (spółki z Grupy Kapitałowej Orlen), dyrektor ds. operacyjnych Tomasz Molenda.

-Jako spółka wspieramy szereg różnych działalności, ale szczególnym szacunkiem darzymy służby, które zajmują się ratowaniem ludzkiego życia. Państwo idealnie wpisujecie się w te ramy. Mam nadzieję, że ta maleńka cegiełka finansowa także wpłynie na państwa działalność, zarówno w zakresie ratowania, ale i profilaktyki oraz edukacji – mówił przedstawiciel Solino S.A..

Lista beneficjentów:

  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy
  • Rejonowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Bydgoszczy
  • Nadgoplańskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Kruszwicy
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Lipnie
  • Usługi Ratownicze Jerzy Prussak Mogilno
  • Włocławskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Zarząd Rejonowy w Toruniu
  • Wdeckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Pałuckie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe

– Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie dla Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w regionie. Pieniądze są przeznaczane w szczególności na służbę ratowniczą, na prowadzenie tak ważnej profilaktyki na rzecz bezpieczeństwa wodnego w województwie kujawsko-pomorskim. Ale umożliwiają one także szkolenia dla ratowników wodnych, których z roku na rok bardzo brakuje – powiedział w imieniu beneficjentów prezes wojewódzkiego WOPR Maciej Banachowski.

Dodaj komentarz