Wciąż jest szansa na nagrody w konkursie Eko Odkrywcy 3

Termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej edycji konkursu grantowego Eko Odkrywcy został przedłużony. Szkoły, przedszkola i inne placówki oświatowe mogą rejestrować swoje ekologiczne projekty do 23 listopada. Na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 50 000 zł.

Konkurs Eko odkrywcy jest skierowany do dzieci i młodzieży z całej Polski. Jego celem jest zachęcenie przedstawicieli młodego pokolenia do poznawania zmian zachodzących w przyrodzie, zwiększanie świadomości ekologicznej i kształtowanie proekologicznych postaw. Z uwagi na duże zainteresowanie tegoroczną edycją konkursu, organizatorzy zdecydowali się przedłużyć termin zgłaszania projektów do 23 listopada 2015 roku.

Adresaci konkursu:
Szkoły, przedszkola, placówki oświatowe lub wychowawcze i organizacje pozarządowe. Można zgłaszać wiele projektów w następujących grupach wiekowych:
a) przedszkola i klasy podstawowe 1-3,
b) klasy podstawowe 4-6, klasy gimnazjalne 1-3 oraz klasy szkół średnich.

Zadanie konkursowe:
Aby wziąć udział w konkursie, należy zebrać zespół i wspólnie z opiekunem grupy opracować ciekawy projekt badawczy. Powinien on dotyczyć eksperymentowania, doświadczania i poznawania zjawisk przyrodniczych, jak również zachęcać uczestników do ich samodzielnego odkrywania.

Nagrody:
– dziesięć zwycięskich zespołów otrzyma 3 tys. zł na realizację projektów.
– jeden z finałowych projektów otrzyma nagrodę specjalną w postaci wyjazdu na Zieloną Szkołę o wartości 20 tys. zł
– opiekunowie zwycięskich projektów otrzymają 2-letni zapas kapsułek do prania Persil
– każda z placówek ma szansę na odwiedziny Rafała Kosika – ambasadora konkursu i zarazem jednego z najbardziej popularnych polskich pisarzy dla dzieci i młodzieży.

Jak zgłosić projekt?
Prace konkursowe należy zgłaszać do 23 listopada br., wypełniając formularz na stronie www.rossnet.pl/ekoodkrywcy. Uczestnicy znajdą tam również regulamin konkursu oraz prezentację ze wskazówkami pomagającymi wypełnić formularz.
Komisja Konkursowa zakwalifikuje do finału dziesięć projektów z każdej grupy wiekowej. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w drodze głosowania internautów, którego wyniki poznamy 16 grudnia 2015 roku.
Organizatorami konkursu są Henkel (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.