W „Budowlance” podpisano partnerskie porozumienie

Współpraca pracodawców ze szkołami zawodowymi jest od dawna w centrum zainteresowań środowisk związanych z edukacją oraz światem gospodarki. Zadaniem nowoczesnej szkoły zawodowej powinno być przygotowanie absolwenta do mobilności  i elastycznego funkcjonowania na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy.

By sprostać tym wyzwaniom szkoły prowadzące kształcenie zawodowe muszą współpracować z pracodawcami w różnych obszarach. Młodzi ludzie rozwijają w trakcie nauki w szkole wiedzę, umiejętności, i kompetencje społeczne, które potem doskonalą podczas praktycznej nauki zawodu  u pracodawcy.

Wyzwania współczesnego szkolnictwa zawodowego w świetle aktualnej reformy nauczania oraz konieczność intensyfikacji współpracy z przedsiębiorstwami to temat kolejnego spotkania z pracodawcami, które odbyło się w „Budowlance”. Dyrektor szkoły p. Danuta Paluszak serdecznie powitała wszystkich zebranych, dyrektorów i przedstawicieli firm, prezesów i właścicieli, z którymi szkoła aktywnie na co dzień współpracuje i kształci zawodowo.

Na spotkaniu wypracowano wspólnie wnioski, spostrzeżenia dotyczące jakości kształcenia zawodowego, zwrócono uwagę na trendy i wymagania rynku pracy oraz potrzebę aktualizacji wiedzy zgodnie z nieustannym  wdrażaniem nowoczesnych technologii.

Uczestniczący poznali założenia, cele, oczekiwane efekty, sposoby i warunki realizacji kształcenia w naszej szkole. Podpisali też partnerskie porozumienie na rzecz utworzenia klas szkoły branżowej I stopnia w zawodach budowlanych, mające na celu pozyskanie ucznia – przyszłego pracownika, wspieranie kształcenia zawodowego i rozwój zawodowy uczniów.

Zgodnie stwierdzono, że współczesna szkoła kształcąca w zawodach, to nie tylko miejsce zdobywania wiedzy, ale głównie kształcenie wielu kompetencji, warunkujących prawidłowe funkcjonowanie zarówno w życiu zawodowym jak i społecznym.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.