W Budowlance odbył się festyn

Kolejny raz  „Budowlanka” wyszła z propozycją wspólnej zabawy i poszerzania wiedzy – tym razem za sprawą ciekawego i pełnego atrakcji festynu budowlanego.

Miał on na celu przede wszystkim popularyzację atrakcyjnych kierunków kształcenia oraz umacnianie współpracy ze środowiskiem lokalnym. Uczniowie ZSP nr 5 w Inowrocławiu oraz goście przybyli z gimnazjów i szkół podstawowych wspólnie spędzili czas, biorąc udział w wielu rodzajach rozrywki.

Na boisku szkolnym można było zapoznać się z ofertą zawodów w „Budowlance” oraz wziąć udział w konkursach o wymownych tytułach, a związanych tematycznie z zawodami np.: geodezyjnym „Polej równo”, Szkoły Branżowej „Mój kawałek podłogi”, quizie kolejowym, konkursach związanych z drogownictwem („Zasiali budowlańcy”, „Siewcy burzy”). Wspólna zabawa uczniów i zaproszonych gości z innych szkół była niezwykle wciągająca . Budziła wiele radości i wprowadzała element nauki na wesoło.  To oczywiście nie wszystko. Piknik uatrakcyjniły: pokazy tańca, zmagania szachowe, występy uczniów z koła teatralno-literackiego Verba i przesadzanie kwiatów w towarzystwie uczennic w zawodzie technik architektury krajobrazu. Wielką atrakcją oraz ciekawym przeżyciem było skorzystanie z symulatora wypadków, aby poznać odczucia podczas dachowania pojazdu – tych wrażeń dostarczył właściciel ośrodka szkolenia kierowców, Krzysztof Jabłoński.

Oczywiście nie obyło się bez smakołyków, czyli kiełbasek z grilla, grochówki i ciasta. Podczas prezentacji zawodów dużym zainteresowaniem cieszyła się żywa rzeźba w wykonaniu uczniów w zawodzie technik renowacji elementów architektury. Natomiast maskotka szkoły, czyli Bob Budowniczy, chętnie pozował do pamiątkowych zdjęć. Oprócz tego wśród uczestników pikniku rozlosowano 200 nagród losowych.

Nie można również zapomnieć o sponsorach tak udanego festynu, w szczególności  Radzie Rodziców, firmach: CYKORIA S.A., GESAL, PLASTMAR i KRISTECH. Tego dnia na twarzach uczniów oraz gości nie zabrakło uśmiechów. Młodzież miała możliwość zaprezentować swoje wiadomości i umiejętności zawodowe przed młodszymi kolegami i koleżankami.  Wspólna zabawa zaowocowała  nowymi znajomościami, współpracą z innymi szkołami i przekonaniem, że “Budowlanka” to miejsce otwarte na środowisko lokalne, gościnne, pomagające w pełni rozwijać się młodym ludziom.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.