Uczniowie „Budowlanki” w poznańskim Ogrodzie Botanicznym

Wszyscy uczniowie klas technikum architektury krajobrazu mieli okazję przeżyć niezwykłe spotkanie z przyrodą. Szkoła zorganizowała wyprawę do Poznania, by uczniowie na żywo mogli podziwiać szatę roślinną w barwach jesieni w Ogrodzie Botanicznym.

Znajdują się tam unikatowe okazy drzew i krzewów, które bardzo rzadko można spotkać w najbliższym otoczeniu. Ciekawostką i miłym doświadczeniem była możliwość spróbowania owoców aktinidii, czyli po prostu kiwi, które w naszych warunkach klimatycznych rośnie bardzo mało oraz zbieranie owoców kasztanów jadalnych. Młodzież miała także niepowtarzalną możliwość zapoznania się z poletkami doświadczalnymi różnych odmian roślin uprawianych przez studentów Katedry Roślin Ozdobnych na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Było to pasjonujące spotkanie z pięknem przyrody i pouczająca lekcja, która zachęciła młodych adeptów ciekawego kierunku kształcenia w „Budowlance”, by kontynuować naukę na studiach wyższych,  oczywiście zgodnym z obecnym kierunkiem kształcenia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.