Uczniowie „Budowlanki” na Targach Branży Budowlanej BUDMA 2018 – Poznań

W tym miesiącu grupa 37 uczniów technikum zwiedziła pawilony wystawiennicze Targów Branży Budowlanej w Poznaniu. Wyjazd uczniów na targi jest już tradycją szkoły.

Podczas tegorocznej edycji oglądali ekspozycje specjalne, oraz uczestniczyli w pokazach dotyczących:

  •   budownictwa energooszczędnego i pasywnego,
  •   domu inteligentnego i budynku bez barier,
  •   domów drewnianych,
  •   sztuki dekarskiej, układania kostki brukowej,
  •   nowoczesnego warsztatu ciesielskiego,
  •   kamienie w budownictwie,
  •   różnorodności parkietów.

Uczniowie mogli poznać wszystkie elementy związane z etapami realizacji procesu inwestycyjnego – od projektowania, robót ziemnych oraz sprzętu budowlanego na placu budowy, poprzez elementy konstrukcyjne budynków i elewacje, posadzki, stolarkę okienną i drzwiową, dachy, chemię budowlaną i ceramikę łazienkową,  systemy wykończeniowe i systemy zarządzania budynkiem.

Podczas tegorocznej edycji targów  firmy z kraju i świata prezentowały swoją ofertę kierowaną do inwestorów, architektów, wykonawców, handlowców i dystrybutorów, rzemieślników i uczniów, jako potencjalnych przyszłych odbiorców ich ofert.

Wyjazd umożliwił poszerzenie tematyki przedmiotów zawodowych, głównie technologii budownictwa, podstaw projektowania, materiałoznawstwa i technologii robót malarskich dla uczniów kształcących się w zawodach: technik budownictwa, drogownictwa i malarz-tapeciarz.

Opiekunami uczniów byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, którym pobyt na targach pozwolił poznać nowe materiały, rozwiązania, technologie, zaobserwować nowe trendy w budownictwie. Pozyskano także nowe materiały dydaktyczne w postaci katalogów, programów komputerowych, próbek materiałów.
Taka forma poznania i pogłębiania wiedzy zawodowej, znajduje bardzo duże uznanie zarówno wśród uczniów jak i nauczycieli.

Dodaj komentarz