Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS. Co i na kiedy zaplanowano?

11 września we wszystkich oddziałach ZUS rozpocznie się cykl szkoleń i seminariów w ramach akcji „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Podczas „Tygodnia Przedsiębiorcy” poza indywidualnymi spotkaniami z ekspertami ZUS przedsiębiorcy będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanych bezpłatnych szkoleniach, dotyczących m.in zmiany w opłacaniu składek od 2018 r., elektronicznych zwolnień lekarskich czy też wysyłania pracowników do pracy w krajach Unii Europejskiej. Spotkania będą nie tylko dla aktywnych płatników składek, czy doświadczonych pracowników kadr i płac, ale także tych, którzy przedsiębiorcami dopiero zamierzają zostać.
W ramach seminarium ABC przedsiębiorcy omówione zostaną takie zagadnienia jak: pomoc ZUS w spłacie zadłużenia, FRAUD- czyli najczęściej występujące oszustwa wobec ZUS i jak się przed nimi ustrzec.

W  Inowrocławiu dla przedsiębiorców zaplanowano szkolenia i seminaria w Wyższej Szkole Gospodarki, ul. Poznańska 43-45, sala 14:

  • 11 września – w godz. 10:00-13:00 ABC przedsiębiorcy
  • 12 września – w godz. 10:00-13:00 Pakiet nowego przedsiębiorcy (rozpoczynającego prowadzenie działalności gospodarczej)
  • 13 września – godz. 10:00 – 12:00 e-Składka – nowy wymiar rozliczeń
  • 14 września – godz. 10:00 – 13:00 Świadczenia krótkoterminowe z systemu ubezpieczenia społecznego, wypłata i rozliczanie w ciężar składek na ubezpieczenia społeczne

Natomiast w Inspektoracie ZUS w Inowrocławiu  zaplanowano dyżury ekspertów z NFZ i US:

  • 11 września – w godz. 10:00-14:00 dyżur ekspertów z Narodowego Funduszu Zdrowia
  • 15 września – w godz. 09:00-14:00 dyżur ekspertów z Urzędu Skarbowego w Inowrocławiu

Szkolenie „e-Składka” dotyczy zmian w opłacaniu składek, które wejdą w życie od 1 stycznia 2018 roku. Każdy płatnik będzie opłacał składki jednym, zwykłym przelewem – takim, jakiego używa do opłacenia rachunków za gaz czy telefon. Składki będą opłacane na indywidualny numer rachunku składkowego. Podczas szkolenia eksperci wytłumaczą, jak to wpłynie na comiesięczne rozliczenia z ZUS.

Na szkolenie obowiązują zapisy pod numerem telefonu 52 34-18-124 lub po adresem joanna.karsznia@zus.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.