To był zdrowy i kolorowy piknik

Smacznie, zdrowo, kolorowo – tymi słowami można określić piknik, który Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zorganizowała 10 czerwca na placu zabaw Żłobka Miejskiego „Maja”.

Już na samym początku uczniowie ze SP nr 4 wprowadzili uczestników w charakter spotkania prezentując inscenizację zachwalającą jedzenie warzyw i owoców. Później było już tylko więcej smacznych i zdrowych odsłon pikniku. Zaproszony gość, Monika Mrozowska ugotowała przepyszne dania z myślą o najmłodszych, które znikały błyskawicznie. Przez cały czas trwania spotkania uczestnicy kosztowali koktajle przygotowane przez dietetyka – Kasię Buszkiewicz, korzystali również z bezpłatnych konsultacji. Tymczasem maluchy spędzały czas na zabawach plastycznych i ruchowych, od czasu do czasu próbując nowych smaków, ku zadowoleniu rodziców. Podczas pikniku obecny był ratownik medyczny, który uczył jak postępować w razie zadławienia się dziecka. Uczestnicy zaopatrzeni w poradniki i ulotki Fundacji NUTRICIA oraz przepisy dań i koktajli proponowanych w czasie trwania zabawy plenerowej, obiecali wypróbować je w domu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.