Rozrywka i Kultura

To będzie wrzesień kobiet

To głównie marzec, ze względu na znane kobiece święto, uważany jest za miesiąc płci pięknej. Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” proponuje, by także wrzesień, piękny i jesienny, uczynić czasem pełnym atrakcji  i wydarzeń od kobiet, dla kobiet i o kobietach.

6 września zapraszamy na warsztaty z „Czytania obrazów”. Czy wiecie, że kolor użyty do stworzenia obrazu może kryć tajemnicę powstania dzieła, a pociągnięcia pędzla potrafią zdradzić charakter twórcy? O tych i innych zagadkach ukrytych na obrazach opowie adeptka historii sztuki – Weronika Wronecka. Na pierwsze z tego cyklu warsztaty zapraszamy wraz z Biblioteką Miejską  do Saloniku Literacko-Artystycznego na godz. 18:00.
Wydarzenie dofinansował Urząd Miasta Inowrocławia w ramach realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego.

13 września o początkach emancypacji na ziemiach polskich, a także o genezie powstania ruchu na świecie opowie  dr Aneta Niewęgłowska – historyczka z UMK w Toruniu. Wykład odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godz. 18:00.

19 września na niezwykłe spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, autorką wstrząsającego reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu”, połączone z dyskusją z zaproszonymi gośćmi zaprasza Stowarzyszenie „Nowa Para Butów”, Grupa nieformalna „Kobiety Kobietom” oraz Biblioteka Miejska do Saloniku Literacko-Artystycznego na godz. 18:00.

26 września o 18:00 odbędzie się już druga odsłona cieszącego się wielkim zainteresowaniem „Inowrocławskiego Atlasu Kobiet”. Będzie okazja do prześledzenia ścieżek życia i kariery kolejnych Wielkich Kobiet, które biegną przez Inowrocław. Podczas spotkania w Saloniku Literacko-Artystycznym nie zabraknie kawy i ciasta.
Wydarzenie współorganizowane wraz z Grupą nieformalną „Kobiety Kobietom” i Biblioteką Miejską, dofinansowane jest w ramach konkursu grantowego TESCO. DECYDUJESZ-POMAGAMY i jest częścią projektu INOWROCŁAWIANKA.

30 września na finał proponujemy rozrywkę WYSOKICH LOTÓW. Wraz z Kujawskim Centrum Kultury i Grupą nieformalną „Kobiety Kobietom” zapraszamy melomanki i melomanów na koncert bydgoskiego żeńskiego kwartetu smyczkowego NEW MUSIC QUARTET, który odbędzie się o godzinie 18 w Teatrze Miejskim. Podczas koncertu nastąpi rozstrzygnięcie emocjonującej gry miejskiej tropem inowrocławskich kobiet, o której szczegółach już wkrótce.
Wszystkie wydarzenia w ramach WRZEŚNIA KOBIET zgodził się objąć honorowym patronatem Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

tekst alternatywny

Sonda

Gdzie spędzasz tegoroczne wakacje?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Księga Gości

  • Rychu / 20/08/2017:
    Kto by pomyślał, że jeszcze na stronach w 2017 roku...
  • Majkel / 23/06/2016:
    Super stronka i fajne informacje! lowciam buźki :**