To będzie wrzesień kobiet

To głównie marzec, ze względu na znane kobiece święto, uważany jest za miesiąc płci pięknej. Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” proponuje, by także wrzesień, piękny i jesienny, uczynić czasem pełnym atrakcji  i wydarzeń od kobiet, dla kobiet i o kobietach.

6 września zapraszamy na warsztaty z „Czytania obrazów”. Czy wiecie, że kolor użyty do stworzenia obrazu może kryć tajemnicę powstania dzieła, a pociągnięcia pędzla potrafią zdradzić charakter twórcy? O tych i innych zagadkach ukrytych na obrazach opowie adeptka historii sztuki – Weronika Wronecka. Na pierwsze z tego cyklu warsztaty zapraszamy wraz z Biblioteką Miejską  do Saloniku Literacko-Artystycznego na godz. 18:00.
Wydarzenie dofinansował Urząd Miasta Inowrocławia w ramach realizacji zadań z zakresu upowszechniania kultury i dziedzictwa narodowego.

13 września o początkach emancypacji na ziemiach polskich, a także o genezie powstania ruchu na świecie opowie  dr Aneta Niewęgłowska – historyczka z UMK w Toruniu. Wykład odbędzie się w Saloniku Literacko-Artystycznym o godz. 18:00.

19 września na niezwykłe spotkanie autorskie z Martą Abramowicz, autorką wstrząsającego reportażu „Zakonnice odchodzą po cichu”, połączone z dyskusją z zaproszonymi gośćmi zaprasza Stowarzyszenie „Nowa Para Butów”, Grupa nieformalna „Kobiety Kobietom” oraz Biblioteka Miejska do Saloniku Literacko-Artystycznego na godz. 18:00.

26 września o 18:00 odbędzie się już druga odsłona cieszącego się wielkim zainteresowaniem „Inowrocławskiego Atlasu Kobiet”. Będzie okazja do prześledzenia ścieżek życia i kariery kolejnych Wielkich Kobiet, które biegną przez Inowrocław. Podczas spotkania w Saloniku Literacko-Artystycznym nie zabraknie kawy i ciasta.
Wydarzenie współorganizowane wraz z Grupą nieformalną „Kobiety Kobietom” i Biblioteką Miejską, dofinansowane jest w ramach konkursu grantowego TESCO. DECYDUJESZ-POMAGAMY i jest częścią projektu INOWROCŁAWIANKA.

30 września na finał proponujemy rozrywkę WYSOKICH LOTÓW. Wraz z Kujawskim Centrum Kultury i Grupą nieformalną „Kobiety Kobietom” zapraszamy melomanki i melomanów na koncert bydgoskiego żeńskiego kwartetu smyczkowego NEW MUSIC QUARTET, który odbędzie się o godzinie 18 w Teatrze Miejskim. Podczas koncertu nastąpi rozstrzygnięcie emocjonującej gry miejskiej tropem inowrocławskich kobiet, o której szczegółach już wkrótce.
Wszystkie wydarzenia w ramach WRZEŚNIA KOBIET zgodził się objąć honorowym patronatem Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.