To będzie nowe Stare Miasto?

Pięć ulic niebawem doczeka się nowych nawierzchni, miejsc parkingowych, oświetlenia. Wcześniej pod ulicami zostanie poprowadzona nowa sieć kanalizacyjna. Łączny koszt to kilkanaście milionów złotych.

Kompleksowej modernizacji zostanie poddanych 5 ulic: Stare Miasto, Młyńska, Plebanka, Poprzeczna i Przypadek. Roboty będą polegały głównie na uporządkowaniu gospodarki wodno-ściekowej.

– To była inwestycja, o której słyszałem podczas każdego spotkania z mieszkańcami ulic w tej starszej części Inowrocławia – przyznaje prezydent Ryszard Brejza. – Długo się do niej przygotowywaliśmy, bo będzie bardzo skomplikowana, a roboty będą się odbywały na wielu płaszczyznach. Ale jesteśmy gotowi, mamy wykonawcę i za jakiś czas mieszkańcy tych ulic na pewno przyznają, że to zupełnie nowe, dobre do mieszkania osiedle – dodaje włodarz.

Ulice, na które lada dzień wejdą ekipy, pamiętają czasy głębokiego PRL. W ostatnich latach coraz częściej dochodziło tam do awarii sieci wodociągowej. Ekipy drogowców nie nadążały z kolei z łataniem kolejnych dziur w jezdniach.

Etapy inwestycji będą znane po przedstawieniu przez wykonawcę zaktualizowanego harmonogramu prac. Pamiętać należy, że inwestycja będzie bardzo skomplikowana logistycznie, a wykonawca liczy się z tym, że dojdzie do wielu nieprzewidzianych kolizji i utrudnień podziemnych, które trzeba będzie na bieżąco usuwać.

Roboty będą kosztowały 13 388 550,00 złotych.

Dodaj komentarz