Titus, The Sixpounder, Flapjack. Znamy więcej szczegółów Śliwka Fest 2014!

Titus

Charyzmatyczny wokalista, basista, sceniczny rozrabiaka, niegdyś juror popularnego programu telewizyjnego i prawdziwa legenda polskiej sceny rock’n’rollowej – Tomasz „Titus” Pukacki będzie przewodniczącym jury Przeglądu Muzycznego Śliwka Fest 2014.

Titus to muzyk przede wszystkim znany od 25 lat jako lider zespołu Acid Drinkers, z którym sięgał aż ośmiokrotnie po statuetkę Fryderyka i niezliczoną ilość razy po inne znaczące nagrody muzyczne. Wraz z zespołem stworzyli krążek „Infernal Connection”, oceniony przez fanów za najlepszy w historii polskiego metalu. Obecnie Acid Drinkers kończy pracę nad kolejnym, już czternastym albumem studyjnym – „25 Cents For a Riff”. W swojej karierze zagrał ponad 1000 koncertów i pojawiał się na największych wydarzeniach muzycznych w Polsce, w tym także na Festiwalu Śliwka Fest 2013. Titus najlepiej czuje się na scenie, dlatego najszybciej poza telewizorem zobaczycie go na koncertach, a już 16 sierpnia na Festiwalu Śliwka Fest w Chmielnikach k. Bydgoszczy, gdzie zasiądzie w jury w ramach „Przeglądu Muzycznego”. Warto zaznaczyć, że nie będzie to jego debiut w roli osoby, która oceniać będzie młodych artystów. Już jakiś czas temu dał się poznać jako bezkompromisowy juror w programie „Bitwa na głosy”. W wyborze najlepszych zespołów konkursowych Titusa wspierać będą: znakomity polski realizator, który od lat pracuje z Acid Drinkers oraz innymi znakomitymi składami, realizator festiwalu – Wojtek „Cichy” Cichocki oraz dziennikarz muzyczny i konferansjer festiwalu Dariusz Gross.

Znamy również  gości specjalnych tegorocznej odsłony Śliwka Fest. Pierwszego dnia imprezę uświetni swoją obecnością The Sixpounder, natomiast drugiego dnia Flapjack.

The Sixpounder to zespół, który powstał w 2008 roku i już zdążył mocno zaznaczyć swoją obecność na polskiej scenie metalowej. Grupa może pochwalić się występami u boku takich zespołów, jak Acid Drinkers, Vader, czy Behemoth. Jako jedna z nielicznych polskich kapel, formacja pojawiła się także na największym metalowym festiwalu na świecie – Wacken Open Air. Na swoim koncie muzycy mają dwie znakomicie oceniane zarówno przez słuchaczy, jak i media albumy „Going To Hell? Permission Granted!” oraz „The Sixpounder”, który promuje singiel „The Hourglass” z gościnnym udziałem Petera (Vader) oraz Vogga (Decapitated).

Flapjack powstał w 1993 roku i obok wokalisty Guzika i gitarzysty Jahnza bazował na połowie składu zaprzyjaźnionego zespołu Acid Drinkers (obecnie Ślimak i Jankiel). W lipcu 2012 r. wydał pierwszą po 15 latach przerwy płytę „Keep Your Heads Down”, która została świetnie przyjęta przez wiernych fanów. Charakterystyczny rapowany wokal Guzika w połączeniu z ostrym graniem tworzy mieszankę, której zespół nie powstydzi się nawet na rynku międzynarodowym. Flapjack ma na swoim koncie łącznie 4 płyty i występy przed takimi gwiazdami, jak Biohazard, Deftones, Dog Eat Dog, czy Paradise Lost.

Przypomnijmy: Śliwka Fest 2014 odbędzie się w dniach 15-16 sierpnia przy plaży w Chmielnikach koło Bydgoszczy. Gwiazdami wydarzenia są Decapitated oraz Hunter. Wstęp jest wolny, a na festiwalowiczów od piątku do niedzieli czeka bezpłatne pole namiotowe.

Pisaliśmy wcześniej: Śliwka Fest 2014. Wiemy kto wystąpi!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.