Solanki są utrzymywane przez kuracjuszy

Inowrocław odwiedza rocznie ok. 34 tys. kuracjuszy. Goście spoza miasta niemal w 100% utrzymują inowrocławski Park Solankowy.

Park Solankowy zrewitalizowany został i rozbudowany w kolejnych trzech etapach w 60% ze środków Unii Europejskiej, a w 40% z kredytów zaciągniętych na ten cel.
– Na bieżąco Park Uzdrowiskowy w prawie 100% jest utrzymywany przez kuracjuszy, tj. przez gości z zewnątrz, którzy odwiedzają nasze uzdrowisko. Mam tu na myśli park w ogólnym jego pojęciu, poczynając od utrzymania placu zabaw, nasadzenia kwiatów, montaże ławek, sprzątanie alejek i terenów zielonych, strzyżenia trawników, płynącą po tarninie solankę, bieżące remonty tężni, po nasadzenia drzew. W tym roku miasto otrzymało ok. 1,6 mln zł z tytułu opłaty uzdrowiskowej, a drugie tyle z budżetu państwa, od Ministra Finansów. Te ponad 3,2 mln zł wpływa do budżetu miasta właśnie z tytułu przyjazdu do Inowrocławia kuracjuszy. Gdyby goście nasi nie przyjeżdżali nie byłoby tych pieniędzy, nie byłoby także ok. tysiąca miejsca pracy w branży uzdrowiskowej i 1,5-2 tysięcy w firmach pracujących na rzecz realizacji funkcji uzdrowiskowej – mówi prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Od 2003 r. Miasto przekazało na „Solanki” 44.306.448 zł, co stanowi 12,9% ogólnej kwoty przeznaczonej na wszystkie inwestycje w mieście. [UM]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.