Soda Polska Ciech redukuje koszty

17 czerwca br. podczas specjalnej konferencji prasowej Jaroslaw Czerwinski, Prezes Sody Polskiej Ciech poinformował o aktualnej sytuacji w zarządzanej przez niego spółce.

W jego opinii zmiany są nieuchronne, a ich brak może poważnie zagrozić jej przyszłości. Prezes Sody Polskiej Ciech podkreślił również, ze planowana redukcja etatow jest niezbędna dla poprawy konkurencyjności i wzrostu efektywności zakładów.

W odpowiedzi na zorganizowaną przez związki zawodowe działające w ramach Sody Polskiej Ciech pikietę, która miała miejsce 17 czerwca br. w Inowrocławiu, Prezes Zarządu Spółki poinformował, że trwający proces restrukturyzacji jest konsekwencją planu restrukturyzacji całej grupy kapitałowej, rozpoczętej przez Zarząd Ciech w kwietniu 2012 r.

– Utrzymanie stanu obecnego grozi pogorszeniem sytuacji ekonomicznej zakładów. Bardzo konkurencyjny europejski rynek wymusi na nas wprowadzenie dużo trudniejszych i gwałtowniejszych cięć. Brak zdecydowanych działań będzie bezpośrednio godził w sytuację Spółki, negatywnie wpływając na jej sytuację finansową, konkurencyjność i potencjał przyszłego rozwoju – powiedział Jaroslaw Czerwiński.

Jak informuje Czerwiński, koszty produkcji zakładów należących do SPC są bardzo wysokie i zdecydowanie wyższe niż u konkurencji. Jednym z głównych problemów Spółki jest strukturalny przerost zatrudnienia, które w Sodzie Polskiej Ciech jest nawet dwukrotnie wyższe od zakładów konkurencji. Zmiany są konieczne również do
realizacji ambitnych planów inwestycyjnych we wzrost mocy produkcyjnych, których koszt szacowany jest na 250-300 mln zł.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.