Seniorzy od września będą za darmo jeździli taksówkami

Na początku września rusza projekt „Taksówka dla seniorów”. Inowrocław jako jedyne miasto w województwie i jedno z pięciu w Polsce, będzie realizowało tego typu zadanie na rzecz osób w podeszłym wieku. Znamy już koordynatora projektu.

Inowrocławianie, którzy ukończyli 70. rok życia będą mogli korzystać z taksówek w celu załatwienia najpilniejszych spraw na terenie miasta, jak choćby dotarcia do lekarza czy urzędu. Zapłaci za to samorząd. Szacuje się, że z projektu skorzysta kilkuset mieszkańców.

Od marca miasto szukało organizacji chętnej do realizacji projektu „Taksówka dla seniorów”. Dopiero w trzecim konkursie i po zwiększeniu środków budżetowych na ten cel do kwoty 50 tys. zł., udało się wyłonić organizację, która zrealizuje projekt „Taksówka dla seniorów”. Wiemy już, że koordynacji zadania podjęło się Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy „Flandria”. Organizacja ta jako jedyna zgłosiła się w ogłoszonym przez miasto konkursie.

– Z zadowoleniem przekazuję Państwu informację, że realizacja naszego pomysłu „Taksówka dla seniorów” jest coraz bliżej. Nareszcie udało się wyłonić koordynatora projektu. W miesiącach jesiennych, kiedy pogoda nie zawsze jest przyjemna, osoby starsze będą mogły korzystać z bezpłatnych przejazdów. Mam nadzieję, że dla wielu mieszkańców będą one sporym udogodnieniem – mówi prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza.

Zgodnie z założeniami projektu, z bezpłatnych przejazdów taksówką, seniorzy będą mogli korzystać do końca roku. Miasto sfinansuje ponad 1000 przejazdów. Jedna osoba będzie mogła skorzystać z usług taksówki maksymalnie trzy razy. Zgłoszenia potrzeby przejazdu bezpośrednio
w korporacji taxi, może dokonać sam senior jak i w jego imieniu rodzina, przychodnia, instytucja lub osoba trzecia. Zgłoszenie takie powinno nastąpić nie później niż 3 dni robocze oraz max. 2 miesiące przed planowanym przejazdem. Z bezpłatnej taksówki będzie można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 – 18.00. Osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z pojazdów dostosowanych do ich potrzeb. Ponadto, jeżeli zaistnieje taka potrzeba z seniorem może jechać opiekun (pow. 16 roku życia). Pomocą będą służyli także kierowcy. O dokładnym terminie rozpoczęcia zapisów i firmie przewozowej, poinformujemy w sierpniu.

Dodaj komentarz