Rzeźby Abakanowicz w Galerii Miejskiej

Od 9 września do 14 listopada w inowrocławskiej „Galerii Miejskiej” odbędzie się wystawa prac jednej z najwybitniejszych polskich artystek XX wieku. Wernisaż poprzedzający wystawę prac Magdaleny Abakanowicz z kolekcji CIECH odbędzie się 8 września o godzinie 17:00.

Osoby zainteresowane sztuką z pewnością zainteresuje możliwość obejrzenia nieznanych dotychczas prac jednej z najbardziej znanych na świecie polskich artystek – Magdaleny Abakanowicz. Kolekcja CIECH obejmuje pięć rzeźb – „Kobieta w welonie”, „Epoksydowy zwierz”, „Dziewczynka dla Sarzyny”, „ANA”, „Ptak” oraz rysunek z cyklu „Kwiaty” wykonany techniką węgla i oleju.

Do wykonania tych rzeźb, podobnie jak do wielu innych prac, artystka wykorzystywała żywicę epoksydową i utwardzacze produkowane przez CIECH Sarzyna, jedną ze spółek wchodzących w skład Grupy CIECH. Wszystkie prezentowane na wystawie dzieła zostały podarowane firmie jako wyraz wdzięczności Magdaleny Abakanowicz za nieustające wsparcie jej działalności artystycznej. Współpraca pomiędzy artystką a Grupą CIECH, trwała ponad dwadzieścia lat – od 1995 roku aż do śmierci Magdaleny Abakanowicz.

Bardzo cieszę się, że dzięki uprzejmości i zaangażowaniu Galerii Miejskiej w Inowrocławiu możemy zorganizować kolejną wystawę dzieł sztuki z kolekcji CIECH. Chcemy dotrzeć z nimi do jak najszerszej publiczności, popularyzując twórczość jednej z najwybitniejszych polskich artystek XX wieku. Z produktów naszej grupy – m.in. sody, żywicy czy pianek poliuretanowych – powstają artykuły niezbędne w codziennym życiu ludzi na całym świecie. Wystawa tych niezwykłych rzeźb pokazuje, że mogą być one także inspiracją i tworzywem dla wielkich artystów – mówi Artur Osuchowski, Członek Zarządu CIECH S.A.

To już piąta wystawa prac Magdaleny Abakanowicz zorganizowana przez CIECH. Wcześniej prace artystki z kolekcji Spółki zostały zaprezentowane w warszawskim Ufficio Primo, Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie, Teatrze Muzycznym w Łodzi oraz rzeszowskiej „Galerii r_z”.

Wstęp na wystawę prac Magdaleny Abakanowicz z kolekcji CIECH w inowrocławskiej „Galerii Miejskiej” jest bezpłatny. Galeria jest czynna od wtorku do piątku w godzinach 12-18 oraz w soboty od 10 do 16.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.