Rusza IV edycja konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”

Organizacje pozarządowe, grupy zabawowe oraz biblioteki publiczne mogą ubiegać się o środki na realizację działań edukacyjnych związanych z prawidłowym żywieniem kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia. Każdy zwycięzca otrzyma 5000 zł brutto. Do wygrania jest aż 10 grantów finansowych.

W tegorocznej edycji każda organizacja otrzyma wsparcie ekspertów w dziedzinie żywienia, ponieważ warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest nawiązanie współpracy z edukatorem żywieniowym programu „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy”.

Konkurs Grantowy edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” organizowany jest już po raz czwarty przez Fundację NUTRICIA i Federację Polskich Banków Żywności. Najlepsi, którzy spełnią wymagane w regulaminie konkursu kryteria,zgłoszą najciekawsze projekty i wygrają granty, będą mogli promować w swoim regionie prawidłowe nawyki żywieniowe wśród kobiet ciężarnych, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia. Ważne, by potencjalni grantobiorcy w zaproponowanych działaniach,zwrócili szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo żywności oferowanej tej szczególnie wrażliwej grupie.Należy pamiętać, że już od poczęcia rodzice dziecka mają wpływ na stan jego zdrowia w wieku dorosłym. W pierwszych latach życia dziecko jest dużo bardziej, niż dorośli, wrażliwe na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych. Pierwszych 1000 dni życia to wyjątkowy okres, w którym odbywa się proces tzw. programowania żywieniowego we wczesnym okresie życia, warunkujący zdrowie i prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka w całym jego dorosłym życiu.

Zwycięskie projekty zrealizowane w dotychczasowych3 edycjach konkursu na terenie niemalże całego kraju cieszyły się ogromną popularnością wśród uczestników. Od maja do grudnia 2015 roku Grantobiorcy zrealizowali w całej Polsce aż 416 wydarzeń edukacyjnych, dzięki różnorodnym działaniom udało się dotrzeć do blisko 28 tysięcy bezpośrednich odbiorców. Zrealizowano szereg spotkań ze specjalistami z zakresu żywienia, zorganizowano rajd rowerowy, wystawę zdjęć, a nawet nagrano spot filmowy i audiobooka.Z roku na rok konkurs grantowy edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” cieszy się coraz większą popularnością wśród instytucji, które chcą promować prawidłowe żywienie najmłodszych. Od początku działalności konkursu,na przestrzeni 3 ostatnich lat,odbyło się w sumie już prawie 900 wydarzeń, które dotarły aż do 50 000 odbiorców!

Podmioty zainteresowane udziałem w tegorocznej edycji Konkursu, mogą złożyć wniosek do 25.03.2016 r. wyłącznie za pomocą formularza on-line, dostępnego na stronie www.wnioski.1000dni.pl. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 12.04.2016 r. Jury, w skład którego wejdą eksperci w zakresie żywienia dzieci i projektów społecznych z Fundacji NUTRICIA, będzie oceniało projekty pod względem: innowacyjności, sposobu ich upowszechniania, zaangażowania lokalnych instytucji medycznych, opiekuńczych i administracyjnych oraz liczby osób objętych bezpośrednią edukacją.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.