Rusza II edycja imprezy profilaktycznej ONKO-Dzień. WyGraj z Rakiem

3 lutego w Teatrze Miejskim rusza II edycja imprezy profilaktycznej ONKO-Dzień. WyGraj z Rakiem.

Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” zachęca do udziału wszystkich, którzy chcą zyskać informację na temat chorób nowotworowych i badań profilaktycznych. Przed Teatrem Miejskim stanie nowoczesny, cyfrowy mammobus, gdzie wszystkie chętne panie będą mogły poddać się badaniu. Obowiązują zapisy telefoniczne pod numerami: 42 254-64-10  i  517-544-004.

Odbędzie się akcja „Daj kłaka na raka” pod patronatem Montibello. Każdy, kto chciałaby oddać włosy – proszony jest o rejestrację mailową, podanie imienia, nazwiska i numeru telefonu na adres: daj-klaka@wp.pl.

Włosy zostaną przeznaczone na peruki dla dzieci w trakcie leczenia onkologicznego. Udział w akcji weźmie Katarzyna Budka i jej salony Image oraz Fryzjerska Budka. Każda pani, która odda „kłaka” dostanie od Montibello eliksir regenerujący wartości 99 PLN.

Ponadto odbędą się bezpłatne konsultacje z onkologami, dietetykiem, kosmetologiem, księdzem, specjalistami od opatrunków, plastrów antyodleżynowych, psychoonkologami, pielęgniarkami z oddziału paliatywnego oraz Diagnostyki i Leczenia Bólu
z Inowrocławia oraz spotkanie z Fundacją OnkoCafe – z Alicją Sekret, która przeżyła swojego raka – dziś pomaga innym.

Atrakcją dnia będzie wystawa Sławomira Rykla – fotografa, który umarł w wyniku choroby nowotworowej. Jego prace będą zlicytowane przez Aleksandrę Brejzę, a dochód przeznaczymy na specjalistyczne antyodleżynowe opatrunki.

Zakończeniem dnia będzie koncert z bardzo nietypowym biletem wstępu – będzie to charytatywne Pidżama Party. Przyjedzie do nas znana aktorka Kamilla Baar i zagra główną rolę w spektaklu „Ginczanka, Żar-Ptak”. Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki do odebrania
w Kujawskim Centrum Kultury (dostępne od 24 stycznia) oraz pidżama – w takim samym rozmiarze, co dający. Pidżamy rozdane będą potrzebującym pacjentom na oddziale paliatywnym oraz w Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Wydarzenie zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” przy współpracy z Miastem Inowrocław i Kujawskim Centrum Kultury. Honorowy Patronat – Prezydenta Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza.

Dodaj komentarz