Ruch Narodowy zaprezentował kandydatów

fot. Robert Lisiecki
fot. Robert Lisiecki

Dziś w Toruniu zaprezentowana została lista kandydatów Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko–pomorskim. Jej liderką jest Marta Cywińska – doktor nauk humanistycznych, wykładowca SGGW w Warszawie, pisarka, poetka, felietonistka. To druga kobieta,po Kazimierze Szczuce, która zajmuje tak wysokie miejsce w tych wyborach.

Marta Cywińska jest autorką kilkunastu zbiorów poezji oraz wielu prac naukowych. Jej zainteresowania badawcze skupiają się m.in. wokół antropologii kultury, współczesnej filozofii francuskiej, związków literatury z psychologią, dziejów literatury i obyczajowości kresowej. Dr Cywińska zna biegle język francuski i włoski. Została wyróżniona tytułem Ambasadora Poetyckiego prestiżowego kwartalnika francuskiego Art et Poésie de Touraine. Od lat angażuje się także w życie społeczne: jest członkiem kilku stowarzyszeń i towarzystw.

Marta Cywińska zdecydowanie przeciwstawia się aborcji i eutanazji. Z wrodzoną erudycją krytykuje ideologię gender, nazywając ją „czymś między kiczem a profanacją (…), posiadającą wspólną cechę z obecnym stanem sfery politycznej: skostnieniem, celebryckością, hermetycznością”. Swój start w wyborach tłumaczy troską o edukację przyszłych pokoleń. Ruch Narodowy jest ruchem społecznym zrzeszającym środowiska patriotyczne z całej Polski – mówi Miłosz Anduła z wojewódzkiego sztabu Ruchu Narodowego. W jego skład wchodzi kilkadziesiąt podmiotów m.in: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny, Unia Polityki Realnej, Instytut Romana Rybarskiego, Fundacja Bolesława Chrobrego, Stowarzyszenie Sztafeta. Hasło wyborcze Ruchu Narodowego to „Radykalna zmiana”. W dziewięciopunktowej deklaracji ideowej RN czytamy: „ Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej”.

Pełna Lista kandydatów Ruchu Narodowego w wyborach do PE w okręgu nr 2:
1 dr Marta Cywińska, wykładowca akademicki, pisarka, ur.1968r.
2 Wojciech Wilkowski, Świecie, nauczyciel, ur. 1971r.
3 Piotr Hrabski, Toruń, absolwent politologii, ur. 1986r.
4Weronika Szendel, Bydgoszcz, studentka politologii, ur. 1989r
5 Wojciech Połączak, Toruń, absolwent historii, ur. 1987r.
6 Irena Borucka, Inowrocław, przedsiębiorca, ur. 1981r.
7 Miłosz Anduła, Toruń, absolwent politologii, ur. 1987r.
8 Julia Laskowska, Toruń, studentka socjologii, ur. 1989r.
9 Jakub Jerzy Piotrowski, Włocławek, przedsiębiorca, ur.1978r.
10 dr Rafał Długosz Bydgoszcz, nauczyciel akademicki, ur. 1971r.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.