tekst alternatywny
Polityka

Ruch Narodowy zaprezentował kandydatów

fot. Robert Lisiecki
fot. Robert Lisiecki

Dziś w Toruniu zaprezentowana została lista kandydatów Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego w województwie kujawsko–pomorskim. Jej liderką jest Marta Cywińska – doktor nauk humanistycznych, wykładowca SGGW w Warszawie, pisarka, poetka, felietonistka. To druga kobieta,po Kazimierze Szczuce, która zajmuje tak wysokie miejsce w tych wyborach.

Marta Cywińska jest autorką kilkunastu zbiorów poezji oraz wielu prac naukowych. Jej zainteresowania badawcze skupiają się m.in. wokół antropologii kultury, współczesnej filozofii francuskiej, związków literatury z psychologią, dziejów literatury i obyczajowości kresowej. Dr Cywińska zna biegle język francuski i włoski. Została wyróżniona tytułem Ambasadora Poetyckiego prestiżowego kwartalnika francuskiego Art et Poésie de Touraine. Od lat angażuje się także w życie społeczne: jest członkiem kilku stowarzyszeń i towarzystw.

Marta Cywińska zdecydowanie przeciwstawia się aborcji i eutanazji. Z wrodzoną erudycją krytykuje ideologię gender, nazywając ją „czymś między kiczem a profanacją (…), posiadającą wspólną cechę z obecnym stanem sfery politycznej: skostnieniem, celebryckością, hermetycznością”. Swój start w wyborach tłumaczy troską o edukację przyszłych pokoleń. Ruch Narodowy jest ruchem społecznym zrzeszającym środowiska patriotyczne z całej Polski – mówi Miłosz Anduła z wojewódzkiego sztabu Ruchu Narodowego. W jego skład wchodzi kilkadziesiąt podmiotów m.in: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny, Unia Polityki Realnej, Instytut Romana Rybarskiego, Fundacja Bolesława Chrobrego, Stowarzyszenie Sztafeta. Hasło wyborcze Ruchu Narodowego to „Radykalna zmiana”. W dziewięciopunktowej deklaracji ideowej RN czytamy: „ Będziemy dążyć do naprawy Rzeczpospolitej, postawimy na odbudowę etosu służby publicznej. Chcemy twardo bronić polskich interesów wobec sił międzynarodowych i brukselskiej biurokracji. Poprzemy budowę Europy niepodległych narodów, opartej na dobrowolnej współpracy gospodarczej”.

Pełna Lista kandydatów Ruchu Narodowego w wyborach do PE w okręgu nr 2:
1 dr Marta Cywińska, wykładowca akademicki, pisarka, ur.1968r.
2 Wojciech Wilkowski, Świecie, nauczyciel, ur. 1971r.
3 Piotr Hrabski, Toruń, absolwent politologii, ur. 1986r.
4Weronika Szendel, Bydgoszcz, studentka politologii, ur. 1989r
5 Wojciech Połączak, Toruń, absolwent historii, ur. 1987r.
6 Irena Borucka, Inowrocław, przedsiębiorca, ur. 1981r.
7 Miłosz Anduła, Toruń, absolwent politologii, ur. 1987r.
8 Julia Laskowska, Toruń, studentka socjologii, ur. 1989r.
9 Jakub Jerzy Piotrowski, Włocławek, przedsiębiorca, ur.1978r.
10 dr Rafał Długosz Bydgoszcz, nauczyciel akademicki, ur. 1971r.

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.