Psy w inowrocławskiej szkole

Uczniowie „Budowlanki”, oprócz licznych szkoleń branżowych zainteresowani są także losem, traktowaniem i pracą czworonożnych przyjaciół. W związku z tym wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym w ramach Społecznego Programu Edukacyjnego  „Z sercem dla zwierząt”, podczas którego zaproszeni goście opowiadali o psach, które mają wielkie serca.

Uczniowie dowidzieli się jak należy traktować zwierzęta i zapobiegać ich krzywdzeniu. Lekarz weterynarii zapoznał zebranych z prawami zwierząt, zwrócił szczególną uwagę na ich równe, właściwe traktowanie. W związku z wykonywanym zawodem podawał przykłady niehumanitarnego traktowania naszych braci mniejszych. Pokreślił, że zwierzę w domu to wielka odpowiedzialność dla całej rodziny, a nie przelotny kaprys. Jednym z gości był również policjant i jednocześnie właściciel hodowli psów, członek klubu „Wolfteam”, a także trener i wielki miłośnik psów rasy husky (i nie tylko). Przedstawił on prezentację opatrzoną zdjęciami i krótkimi filmami o psich zaprzęgach i zawodach, w których biorą udział.

Nie zabrakło wśród gości osoby niewidomej wraz z psem przewodnikiem. W sposób niezwykle ujmujący i trafiający do serc opowiadała o pracy swojego psa. Przekazała też gorącą prośbę, aby nie rozpraszać psa przewodnika w czasie jego pracy. Szkołę odwiedzili również funkcjonariusze komendy policji, którzy opowiedzieli o odpowiedzialności karnej za niewłaściwe traktowanie zwierząt. Zwrócili uwagę na najważniejsze zapisy zawarte w ustawie o ochronie zwierząt. Poinformowali, że każdy ujawniony przypadek znęcania się nad zwierzętami może mieć swój finał w sądzie. Młodzież przekonała się, że należy zgłaszać każdy przejaw znęcania się, krzywdzenia zwierząt odpowiednim służbom, aby mogły one nieść pomoc. Zapoznano też uczniów z realiami pracy psów policyjnych, które były również gośćmi spotkania. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchano zoopsychologa, zwrócił on uwagę na lęki zwierząt oraz właściwe  podejście do nich człowieka i niesienie im pomocy. To była kolejna pouczająca lekcja życia, która  wzbudziła w młodych ludziach refleksję i empatię. Okazało się, że uczniowie „Budowlanki są wrażliwi na krzywdę zwierząt.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.