Przyszłe mamy na warsztatach edukacyjnych

W poniedziałkowe przedpołudnie 15 czerwca Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród” Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza gościł przyszłe mamy oraz panie ze swoimi pociechami na warsztatach edukacyjnych z Beatą Gezelą – położną, certyfikowanym doradcą laktacyjnym ze Szpitala Wielospecjalistycznego im. Dra Ludwika Błażka.

Spotkanie miało odpowiedzieć na pytanie dlaczego warto karmić piersią, oraz dlaczego nie powinno się rezygnować, gdy pojawią się pierwsze trudności. Gość z ogromną pasją opowiadał o korzyściach naturalnego karmienia przynajmniej do 6. miesiąca życia dla dziecka, mamy, a także całej rodziny. Podczas warsztatów obalonych zostało wiele mitów dotyczących laktacji. Uczestniczki otrzymały praktyczne wskazówki dotyczące m.in. odżywiania karmiącej mamy, sposobów trzymania dziecka podczas karmienia oraz tego jak ulżyć dziecku, gdy ma kolkę. Panie chętnie dzieliły się między sobą swoimi doświadczeniami. Mamy z malutkimi dziećmi mogły korzystać z przygotowanego miejsca do karmienia i przewijania, zaś starsze dzieci kolorowały, bawiły się klockami i książeczkami. Uczestniczki wyszły ze spotkania zmotywowane, bogatsze o zdobytą wiedzę, a przede wszystkim pełne wiary w to, że podołają wyzwaniu.

 – Spotkanie wzbogaciło moją wiedzę na temat karmienia piersią, dało nadzieję i wiarę w to, że będę karmić piersią – podsumowuje udział w spotkaniu jedna z uczestniczek, mama spodziewająca się dziecka.

Panie, które brały udział w warsztatach otrzymały poradniki, które zostały przygotowane w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” oraz materiały edukacyjne dotyczące omawianej na spotkaniu tematyki.
[fot. nadesłane]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.