Przed nami III Festiwal Lawendy

Już po raz trzeci wielbiciele fioletu i niezapomnianego zapachu magicznego ziela spotkają się w Leszczach by celebrować czas kwitnienia lawendy w pięknej scenerii wraz z rodzinami, delektując się regionalnymi przysmakami przy muzyce.

7 lipca w Leszczach koło Złotnik Kujawskich odbędzie się III Festiwal Lawendy na Kujawach pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Złotniki Kujawskie Witolda Cybulskiego. Tym razem Lovenda Kujawska, Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” i „Czarnoziem na Soli” przygotowały dla gości takie atrakcje, jak: warsztaty lawendowe z prezentacja poświęconą lawendzie i jej właściwościom oraz pokazem destylacji olejku lawendowego, warsztaty bukieciarskie i fusetkowe oraz warsztaty aromaterapii prowadzone przez Margo Biernacką z Labotaniki, a także prelekcja poświęcona zastosowaniu lawendy w ziołolecznictwie Reginy Łuski profesjonalnej zielarki i fitoterapeutki. Ponadto będzie spacer po planacji, będzie można skorzystać z relaksującego masażu w lawendzie dzięki Yasumi – Instytutowi Zdrowia i Urody i wziąć udział w konkursach.

Tradycyjnie nie zabraknie regionalnych przysmaków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń oraz strefy dzieci, w której mali uczestnicy festiwalu będą mogli wykonać samodzielnie lampion i wysłuchać lokalnych legend w ciekawej aranżacji, a także wziąć udział w zabawach
z klaunem, warsztatach ornitologicznych i wielu innych atrakcjach.

Tegorocznymi fundatorami Festiwalu Lawendy są: Gmina Złotniki Kujawskie, Fundacja BZ WBK oraz Orange GTI.
Wstęp na teren festiwalu możliwy wyłącznie po okazaniu wejściówki lub zaproszenia.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.