Przed nami III Festiwal Lawendy

Już po raz trzeci wielbiciele fioletu i niezapomnianego zapachu magicznego ziela spotkają się w Leszczach by celebrować czas kwitnienia lawendy w pięknej scenerii wraz z rodzinami, delektując się regionalnymi przysmakami przy muzyce.

7 lipca w Leszczach koło Złotnik Kujawskich odbędzie się III Festiwal Lawendy na Kujawach pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Złotniki Kujawskie Witolda Cybulskiego. Tym razem Lovenda Kujawska, Stowarzyszenie „Nowa Para Butów” i „Czarnoziem na Soli” przygotowały dla gości takie atrakcje, jak: warsztaty lawendowe z prezentacja poświęconą lawendzie i jej właściwościom oraz pokazem destylacji olejku lawendowego, warsztaty bukieciarskie i fusetkowe oraz warsztaty aromaterapii prowadzone przez Margo Biernacką z Labotaniki, a także prelekcja poświęcona zastosowaniu lawendy w ziołolecznictwie Reginy Łuski profesjonalnej zielarki i fitoterapeutki. Ponadto będzie spacer po planacji, będzie można skorzystać z relaksującego masażu w lawendzie dzięki Yasumi – Instytutowi Zdrowia i Urody i wziąć udział w konkursach.

Tradycyjnie nie zabraknie regionalnych przysmaków przygotowanych przez lokalne koła gospodyń oraz strefy dzieci, w której mali uczestnicy festiwalu będą mogli wykonać samodzielnie lampion i wysłuchać lokalnych legend w ciekawej aranżacji, a także wziąć udział w zabawach
z klaunem, warsztatach ornitologicznych i wielu innych atrakcjach.

Tegorocznymi fundatorami Festiwalu Lawendy są: Gmina Złotniki Kujawskie, Fundacja BZ WBK oraz Orange GTI.
Wstęp na teren festiwalu możliwy wyłącznie po okazaniu wejściówki lub zaproszenia.

Dodaj komentarz