Powstaje nowoczesny Dom Seniora

wizualizacja / fot. nadesłane

W Piastowie, ok. 35 km na zachód od Inowrocławia, powstaje Leśny Dom Seniora. To pierwsze tego typu miejsce w Polsce, oferujące opiekę medyczną, kompleksową rehabilitację i wypoczynek SPA. Osoby starsze mogą tu zamieszkać na stałe lub zdecydować się na pobyt sanatoryjny. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2017 roku.

Budowa Leśnego Domu Seniora ruszyła w marcu 2015 roku i obecnie osiągnęła stan surowy otwarty. Postępy sięgają 60%. Budynek liczy trzy kondygnacje – każda dysponuje powierzchnią 1460 m kw.

Prace trwają w wielu miejscach równocześnie. Gotowa jest konstrukcja ośrodka. Na parterze znajdzie się część administracyjna oraz przestrzenie wspólne, jak jadalnia czy sala kominkowa. W budynkach zamontowane zostały okna, a w części także stolarka aluminiowa potężnych przeszkleń. Równolegle do wykańczanej elewacji powstaje dach. Na tym etapie trwają już prace wewnątrz. Postawione zostały ściany działowe, które na parterze i pierwszym piętrze zostały otynkowane. Niedługo prace wykończeniowe przeniosą się na drugie piętro, gdzie – podobnie jak na pierwszym – zlokalizowane będą apartamenty dla seniorów.

Zamontowane są także dwie wanny do jacuzzi, do których należy jeszcze podpiąć urządzenia. Powstaje grota solna – jeden z elementów strefy SPA. Trwa wykonywanie ogrzewania podłogowego, a niedługo rozpocznie się montaż wentylacji.

Roboty prowadzone są także poza głównymi budynkami. Na dziedzińcu Leśnego Domu Seniora w dużej części wykonany jest amfiteatr, który będzie miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców ośrodka – mówi Katarzyna Wiśniewska, dyrektor Leśnego Domu Seniora w Piastowie.

Gotowa jest ziemianka, która będzie służyła do przechowywania żywności. Zakończono też budowę oczyszczalni ścieków (ośrodek będzie pod tym względem samowystarczalny). Wykonawca wykopał dół pod oczko wodne, wykonano na nim mostek, powstaje balustrada.

 W Leśnym Domu Seniora powstaną 94 miejsca dla osób starszych, które zamieszkają w apartamentach jedno-, dwu- i trzypokojowych. Każdy będzie miał balkon oraz niezależną łazienkę.

Leśny Dom Seniora zlokalizowany jest w spokojnej, zielonej okolicy, wśród lasów i jezior. Dzięki profesjonalnej i całodobowej opiece mieszkańcy będą mieli zagwarantowane poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowo będą mogli korzystać ze wszystkich atrakcji w ośrodku – i to w cenie pobytu. To warunki sprzyjające szybkiemu powrotowi do zdrowia lub szczęśliwemu życiu na emeryturze – mówi Katarzyna Wiśniewska.

Leśny Dom Seniora przeznaczony będzie dla wszystkich osób starszych. Zamieszkają tu sprawni seniorzy, którzy chcą żyć aktywnie, a także osoby niesamodzielne, z problemami w poruszaniu się czy z chorobami demencyjnymi. W Leśnym Domu Seniora możliwy będzie pobyt stały lub czasowy, np. rehabilitacyjny lub wypoczynkowy – w zależności od potrzeb i osobistych preferencji.

W ośrodku całodobowo będzie dyżurował personel pielęgniarski. Mieszkańcy będą mieli także dostęp do lekarzy rodzinnych oraz specjalistów. Kompleksowe usługi obejmą dodatkowo: indywidualnie dobrane zabiegi rehabilitacyjne, luksusowe SPA z grotą solną, basen flotacyjny (tylko trzy w Polsce), a także bogaty program aktywności, wśród nich: imprezy kulturalne, wyjazdy do kina, wycieczki kilkudniowe, uprawianie ogródka czy wędkarstwo. Zarówno opieka, jak i atrakcje zagwarantowane będą w cenie pobytu – zgodnie z ideą all inclusive.

Otwarcie ośrodka zaplanowane jest na wiosnę 2017 r., ale rezerwacje już trwają. Na tym etapie można liczyć na atrakcyjne rabaty, a wybór apartamentów jest wciąż bogaty. Piastowo, gdzie powstaje Leśny Dom Seniora położone jest w województwie kujawsko-pomorskim, ok. 10 km od Biskupina, 40 km od Gniezna, 35 km od Inowrocławia i ok. 50 km od Bydgoszczy.

Dodaj komentarz