Polska walczy dziś o finał w Eurowizji

Już w najbliższą sobotę odbędzie się finał konkursu Eurowizji, który trwa nieprzerwanie od 1956 r.  W historii tego konkursu nie zabrakło również inowrocławskiego akcentu.

Konkurs składa się z dwóch półfinałów (pierwszy odbył się w miniony wtorek) oraz finału. Dziś, podczas II półfinału, Polska walczy w stolicy Portugalii o udział w finale konkursu, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 12 maja. W tym roku nasz kraj reprezentuje Gromee z Lukasem Meijerem z piosenką pt. „Light me up”. Z półfinału do finału awansuje tylko 10 krajów. Półfinał z udziałem Polski można zobaczyć w TVP1 o godz. 21, a także w internecie. Poniżej tegoroczni reprezentanci Polski.

Z I półfinału do finału przeszło 10 państw: Austria, Estonia, Cypr, Litwa, Izrael, Czechy, Bułgaria, Albania, Finlandia, Irlandia.

W 2010 r. nasz kraj w Eurowizji reprezentował inowrocławianin, Marcin Mroziński z piosenką pt. „Legenda”. O wyborze Marcina na reprezentanta Polski zdecydowali telewidzowie. Niestety, w półfinale Marcin zajął 13 miejsce, przez co Polska nie awansowała do finału. Poniżej występ Marcina Mrozińskiego.

Marcin w lutym 2017 roku zakwalifikował się z utworem „Fight for Us” do polskich preselekcji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. 18 lutego wystąpił jako pierwszy w finale selekcji i zajął w nim siódme miejsce. Na reprezentanta Polski wybrano wówczas Kasię Moś.

Dodaj komentarz