Po wczorajszym meczu Polska-Holandia, dziewczyny z „szóstki” są już w Inowrocławiu!

fot. nadesłane

Dwie drużyny dziewcząt z województw mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego oraz dwie chłopców z zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego w nagrodę za zwycięstwo w XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” spotkały się z Reprezentantami Polski oraz obejrzały na żywo spotkanie Polska-Holandia.

Wielka przygoda w Trójmieście rozpoczęła się już w poniedziałek 30 maja, gdzie przy wspólnym grillu i zabawach zwycięskie drużyny mogły powspominać tegoroczną edycję rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Głównym tematem tego wieczoru był jednak następny dzień i wyczekiwane z niecierpliwością ekskluzywne spotkanie z Reprezentacją Polski, w którym udział wzięli wszyscy kadrowicze oraz trener Adam Nawałka. Odbyło się ono we wtorek 31 maja, tuż po przylocie 23-osobowego składu na Euro 2016 ze zgrupowania w Arłamowie. Po powitalnych oklaskach od najmłodszych piłkarskich talentów dla naszej Reprezentacji, to Lewandowski, Milik, Krychowiak i pozostali kadrowicze gromkimi brawami nagrodzili zwycięskie zespoły XVI edycji Turnieju. Dzieci miały też okazje do przybicia piątki z piłkarzami, zrobienia sobie wspólnego zdjęcia oraz zdobycia podpisów swoich idoli. Każdy uczestnik otrzymał na pamiątkę koszulkę meczową Reprezentacji Polski ze swoim nazwiskiem, na której podpisali się wszyscy kadrowicze. Dzieci odwdzięczyły się Biało-Czerwonym pamiątkowym filmem, zagrzewającym Polskę do walki w zbliżających się Mistrzostwach Europy.

Pamiętam, że kiedy byłem mały zawsze marzyłem, żeby spotkać swoich idoli, ale nigdy nie miałem takiej okazji. Dzięki zwycięstwu w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” te dzieci mają taką okazję, co wywołuje na ich twarzach wiele uśmiechu i daje dużego kopa do dalszej pracy. Takie spotkania udowadniają, że wszystko jest możliwe i reprezentacja jest na wyciągnięcie ręki. Ja jestem tego najlepszym przykładem, bo sam zaczynałem w tym Turnieju i przechodziłem taką drogę. Kariera stoi przed nimi otworem – mówił po spotkaniu z uczestnikami XVI edycji rozgrywek napastnik Ajaxu Amsterdam, Arkadiusz Milik.

Takie spotkanie daje dzieciom olbrzymią radość. W tym wieku trzeba chłopcom i dziewczynkom dawać jak najwięcej możliwości, organizując takie turnieje, aby zaszczepiać piękno i wartości tego sportu. Myślę, że jest to fantastyczna inicjatywa, ponieważ musimy być aktywni, aby później mieć wymierne korzyści. Im piramida jest szersza w podstawie, tym szczyt później jest wyższy – chwalił ideę rozgrywek „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” selekcjoner Reprezentacji Polski, Adam Nawałka.

Nie był to jednak koniec wielkich piłkarskich atrakcji przygotowanych na ten dzień. Niedługo po spotkaniu z kadrą zwycięzcy turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wyruszyli na Energa Stadion w Gdańsku, aby obejrzeć z bliska zamknięty dla mediów i kibiców trening Reprezentacji Polski przed meczem z Holandią. Zanim to jednak nastąpiło, dzieci miały szansę zwiedzić ten piękny stadion, zbudowany w nowoczesnym stylu na Euro 2012. Chłopcy i dziewczynki mogli zobaczyć przygotowane już na środowe starcie szatnie obu Reprezentacji, centrum prasowe, najważniejsze loże na stadionie oraz muzeum klubowe Lechii Gdańsk, na co dzień korzystającej z tego obiektu.

W środę dla triumfatorów XVI edycji rozgrywek o Puchar Tymbarku organizatorzy przygotowali jeszcze wyprawę promem na Hel, gdzie dzieci odwiedziły miejscowe fokarium oraz przespacerowali się przy pięknej pogodzie na cypel helski. Nikomu nie zabrakło jednak sił na najważniejsze wydarzenie, czyli mecz Polska-Holandia w ramach przygotowań do turnieju Euro 2016 we Francji. Fantastyczna atmosfera na trybunach oraz niezwykłe boiskowe emocje zapadną w pamięci najmłodszych adeptów piłki nożnej na długie lata. Mimo niekorzystnego wyniku na boisku, uśmiechy towarzyszyły wszystkim jeszcze w drodze powrotnej do hotelu. Te kilka dni spędzonych przy kadrze Adama Nawałki sprawiło, że tegoroczni zdobywcy Pucharu Tymbarku jeszcze głośniej akcentowali, że w przyszłości chcą pójść śladami Arkadiusza Milika, ambasadora Turnieju, i również przemierzyć jego drogę z podwórka na stadion, aż do gry w seniorskiej Reprezentacji Polski.

Martyna Cypriak (kapitan Szóstki Inowrocław z woj. kujawsko-pomorskiego, dziewczynki U-10) – Byłam już kiedyś na meczu Reprezentacji Polski w Poznaniu. Najbardziej czekałam na spotkanie z Arkadiuszem Milikiem. W tym turnieju warto wziąć udział, bo można się dobrze bawić, grać zespołowo, czegoś się nauczyć i wygrać tak dużą nagrodę!

Marcin Kozłowski (trener Szóstki Inowrocław z woj. kujawsko-pomorskiego, dziewczynki U-10) – Najbardziej zapamiętam intensywność pobytu tutaj i liczne atrakcje zafundowane przez organizatorów. Mieliśmy zapewnione ze strony organizatorów świetne warunki i nie było czasu na nudę, więc dzieci i sztab szkoleniowy są bardzo zadowolone z nagrody głównej. Beach soccer, wycieczka promem na Hel, no i oczywiście spotkanie z Reprezentacją Polski na długo zapadną wszystkim w pamięci.

Przypomnijmy: Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

Dodaj komentarz