Obchody Dnia Edukacji Narodowej w Budowlance

„Uczyć to znaczy wierzyć w to, czego się uczy, i w tych, których się uczy…”. Ta myśl przewodziła obchodom Dnia Edukacji Narodowej w „Budowlance”, które  miały miejsce w piątek.

Na tę podniosłą uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: przyjaciele szkoły, pracodawcy, byli pracownicy szkoły oraz rodzice. Tradycyjnie już grono zebranych odśpiewało cztery zwrotki hymnu państwowego, a następnie prowadzący apel Weronika Wiśniewska i Filip Czerwiński przybliżyli nam historię święta edukacji oraz wspomnieli o tym jak ważna jest praca nauczyciela.

Dyrektor ZSP nr 5, pani Danuta Paluszak w swym wystąpieniu podkreśliła rolę zawodu nauczyciela i to, jaki należy się tej profesji szacunek, a następnie wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Nagrodę Starosty Powiatu Inowrocławskiego otrzymał pan Karol Marcysiak, a pani Joanna Wiśniewska została wyróżniona w prestiżowym Konkursie „Kujawsko – Pomorski Lider Edukacji” przez Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego, pana Piotra Całbeckiego.

Życzenia nauczycielom przekazały  pani Danuta Małetka, przewodnicząca Rady Rodziców oraz Izabela Ciechanowska zastępczyni przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, a symboliczne kwiaty od uczniów zostały przekazane na ręce pani dyrektor Danuty Paluszak i pani wicedyrektor Izabeli Kwiatkowskiej.

Pierwszy dyrektor „Budowlanki”, pan Zbigniew Poznachowski swym wystąpieniem ujął wszystkich zgromadzonych na sali, a następnie odczytane zostały okolicznościowe życzenia: od Zakładu Karnego, Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Toruniu oraz od 2 Pułku Inżynieryjnego w Inowrocławiu.

Część artystyczna przeprowadzona została w formule „Familiady”- gry między drużynami klas „A” i klas „B”, gdzie w role kapitanów drużyn i prowadzącego wcielili się członkowie Zarządu Samorządu Uczniowskiego, a każda klasa miała swego przedstawiciela w jednej z drużyn. Pytania dotyczyły życia uczniowskiego oraz były związane ze szkołą. Emocji graczy i kibiców było sporo: od wesołości po  radość i wzruszenie. Wszystkim towarzyszy dobry humor i w takim to nastroju zakończono uroczystość.

 

Dodaj komentarz