O Sendlerowej i nie tylko – z Anną Bikont

       

     Początkowo, książka, która była tematem wczorajszego spotkania miała opowiadać o czymś innym…

Punktem wyjścia do pracy nad nią były historie tych, którym nie udało się przeżyć Holocaustu. Jednak w toku przygotowań, gdy w coraz to nowszych źródłach natrafiała na to nazwisko – zmieniła zdanie i napisała… biografię. O Irenie Sendlerowej, o tych, którzy przeżyli
i nie przeżyli Holocaust mówiła podczas wczorajszego spotkania dziennikarka i reporterka Anna Bikont. Zdradziła kulisy powstawania swoich tekstów, podzieliła się z zebranymi opowieściami  o jednostkowych przeżyciach związanych z Holocaustem oraz wyjaśniła na czym polega fenomen postaci Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata, która jest patronką 2018 roku. Tematy te wciąż głośne i ważne, skłoniły do podjęcia dyskusji nad tym, jak dziś odnosimy się do naszej historii i kwestii antysemityzmu. Po spotkaniu autorka złożyła podpisy w książkach i stawała do pamiątkowych fotografii wraz z czytelnikami.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.