O karmieniu piersią i nie tylko

23 czerwca o godz. 15.00 w „Tajemniczym Ogrodzie” przy ul. Kilińskiego 16 gościem będzie położna, doradca laktacyjny i certyfikowany instruktor starożytnej techniki masażu niemowląt i małych dzieci w jednej osobie – Beata Gezela z inowrocławskiego szpitala.

Podczas spotkania omówione zostaną zagadnienia niezwykle istotne dla każdej młodej mamy, m.in.: produkty, które kobiety karmiące piersią powinny wykluczyć z diety i dlaczego, jak długo karmić piersią, czy dziecko zawsze najada się mlekiem mamy. Dodatkowo mamy poznają teoretycznie i praktycznie tajniki masażu Shantala, który wzmacnia odporność dziecka oraz usprawnia pracę jego układu pokarmowego, łagodząc, np. kolki. Uczestniczki skorzystają z porad naszego gościa, a także wymienią się swoimi doświadczeniami.

Na spotkanie proszone są przyszłe mamy, kobiety karmiące piersią, rodzice z dziećmi (koniecznie) oraz wszyscy zainteresowani tematyką.

Wśród uczestników spotkań przygotowanych w ramach edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” rozlosowane zostaną upominki, które na pewno przydadzą się podczas przygotowywania posiłków dla dzieci.
Zapisy i dodatkowe informacje pod numerem (52) 352 72 37.

Warsztaty „S.O.S. karmienia piersią” są organizowane przez Bibliotekę Miejską im. Jana Kasprowicza w ramach konkursu grantowego, edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia” zainicjowanego przez Fundację NUTRICIA, poświęconego edukacji żywieniowej kobiet w ciąży, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia.

Dodaj komentarz