Nadchodzą upały. Nawet do 39 °C w Inowrocławiu!

Kolejna fala upałów nadchodzi nad nasz region. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed trzecim, najwyższym stopniem zagrożenia.

[box type=”custom” bg=”#F1D01F” color=”#000000″ border=”#” radius=”0″ fontsize=”13″]Temperatura w cieniu w naszym regionie wynosić ma od 30 °C do 39 °C. Najgoręcej ma być w sobotę. Taka aura ma potrwać co najmniej tydzień. [/box]

Przypominamy:
Wraz ze wzrostem temperatur znacząco wzrasta ryzyko odwodnienia oraz przegrzania organizmu. Upał może doprowadzić do wystąpienia udaru słonecznego lub cieplnego, który jest stanem zagrażającym zdrowiu, a nawet życiu. Jego objawy to: zmęczenie, silne bóle i zawroty głowy, nudności, gorączka, szum w uszach, drgawki, wzrost temperatury ciała zagrażający życiu, większa częstotliwość bicia serca i oddechu.
Niewątpliwie, upał wpływa również na układ nerwowy człowieka. Wysokie temperatury mogą powodować ospałość, zdenerwowanie, a także wpływają na poziom koncentracji i efektywność pracy.

Należy pamiętać, że upał jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych i dzieci. Trzeba również zadbać o zwierzęta, gdyż wysokie temperatury również u nich mogą prowadzić do przegrzania organizmu.

Jak upał wpływa na ludzki organizm?
próg upału 30 °C
reakcja systemu termoregulacji 35 °C
wysychanie gruczołów potowych 38 °C
groźba udaru 39 °C
zagrożenie życia 41 °C

Lubisz upały?

Wyniki

Loading ... Loading ...

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.