Wielki Finał Krajowy XVI edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozegrano w Warszawie. W organizowanych przez PZPN zawodach w kategorii U-10 uczennice inowrocławskiej „szóstki” nie miały sobie równych. Dziś gościły w inowrocławskim ratuszu.

Prezydent Ryszard Brejza pogratulował dziewczynom oraz wręczył gratulacje w formie pisemnej i upominki, m. in. bon podarunkowy do wykorzystania w Empiku.

W turnieju startowało 16 mistrzów poszczególnych województw w czterech kategoriach. W meczach grupowych, które rozegrane zostały na obiektach Legii Warszawa, inowrocławianki pokonały UKS Łomżyczka Łomża 5:0, LUKS Sobolik Sobolów 8:2 oraz uległy UKS SMS Łódź 1:3. Tak dobre wyniki dały awans z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału, gdzie dziewczyny z SP nr 6 pokonały Ząbkovię  Ząbki 1:0. Kolejny mecz to już półfinał ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, którego stawką był awans do finału i możliwość zagrania na Stadionie Narodowym. Po niezwykle emocjonującym meczu inowrocławska drużyna zwycięża 2:1 po golach Julity Lipińskiej i Oliwii Niewiadomskiej.

Na Stadionie Narodowym w finale Inowrocław pokonuje UKS Beniaminek Krosno 3:1. Bramki zdobyły Oliwia Jendrasiak (2) oraz Zuzanna Bielicka (1).

Puchar i medale wręczał Zbigniew Boniek. Dziewczyny w nagrodę pojadą do Gdańska na mecz Polska–Holandia.

Skład UKS Szóstka Inowrocław: Martyna Cupriak, Aleksandra Jankowska, Julita Lipińska, Oliwia Jendrasiak, Oliwia Niewiadomska, Mia Łasińska, Zuzanna Bielicka, Kornelia Wielandt, Nikola Krosta, Patrycja Kielecka, Wiktoria Skowron, Nikola Dominiak. Trenerem grupy jest Marcin Kozłowski.