Mistrzynie Polski gościły u prezydenta miasta

Wielki Finał Krajowy XVI edycji turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” rozegrano w Warszawie. W organizowanych przez PZPN zawodach w kategorii U-10 uczennice inowrocławskiej „szóstki” nie miały sobie równych. Dziś gościły w inowrocławskim ratuszu.

Prezydent Ryszard Brejza pogratulował dziewczynom oraz wręczył gratulacje w formie pisemnej i upominki, m. in. bon podarunkowy do wykorzystania w Empiku.

W turnieju startowało 16 mistrzów poszczególnych województw w czterech kategoriach. W meczach grupowych, które rozegrane zostały na obiektach Legii Warszawa, inowrocławianki pokonały UKS Łomżyczka Łomża 5:0, LUKS Sobolik Sobolów 8:2 oraz uległy UKS SMS Łódź 1:3. Tak dobre wyniki dały awans z drugiego miejsca w grupie do ćwierćfinału, gdzie dziewczyny z SP nr 6 pokonały Ząbkovię  Ząbki 1:0. Kolejny mecz to już półfinał ze Stilonem Gorzów Wielkopolski, którego stawką był awans do finału i możliwość zagrania na Stadionie Narodowym. Po niezwykle emocjonującym meczu inowrocławska drużyna zwycięża 2:1 po golach Julity Lipińskiej i Oliwii Niewiadomskiej.

Na Stadionie Narodowym w finale Inowrocław pokonuje UKS Beniaminek Krosno 3:1. Bramki zdobyły Oliwia Jendrasiak (2) oraz Zuzanna Bielicka (1).

Puchar i medale wręczał Zbigniew Boniek. Dziewczyny w nagrodę pojadą do Gdańska na mecz Polska–Holandia.

Skład UKS Szóstka Inowrocław: Martyna Cupriak, Aleksandra Jankowska, Julita Lipińska, Oliwia Jendrasiak, Oliwia Niewiadomska, Mia Łasińska, Zuzanna Bielicka, Kornelia Wielandt, Nikola Krosta, Patrycja Kielecka, Wiktoria Skowron, Nikola Dominiak. Trenerem grupy jest Marcin Kozłowski.

Dodaj komentarz