Miejski monitoring nie śpi?

Funkcjonariusze Straży Miejskiej złapali mężczyznę, który rozklejał ulotki na słupach oświetleniowych. W interwencji pomógł monitoring miejski.

Po północy operator monitoringu miejskiego zauważył osobę, która rozklejała ulotki firmy pożyczkowej na słupach oświetleniowych przy Rynku i kierowała się w stronę ul. Kościelnej. Operator natychmiast poinformował o zdarzeniu patrol Straży Miejskiej, który udał się na miejsce, złapał mężczyznę i ukarał mandatem w wysokości 500 zł.

– Osoby, które naklejają ulotki, szpecąc jednocześnie miasto, aby uniknąć mandatu bardzo często robią to w godzinach nocnych. W takich sytuacjach pomocny jest miejski monitoring, a także współpraca z mieszkańcami miasta. Później służby miejskie porządkują regularnie takie miejsca – mówi Sylwia Przebieracz ze Straży Miejskiej.

Zgodnie z obowiązującym prawem, żeby nałożyć karę za plakatowanie czy przyklejanie ulotek w niedozwolonych miejscach, funkcjonariusze muszą złapać taką osobę na gorącym uczynku. Konsekwencje takiego działania ponosi więc osoba rozwieszająca ulotki, a nie firma, której reklama widnieje na materiałach.

Dodaj komentarz