tekst alternatywny
Inwestycje

Miasto podarowało Powiatowi

Dziś oficjalnie zostały przekazane przez Miasto w formie darowizny dla Powiatu nieruchomości przy ul. Dworcowej na cele związane jego edukacją publiczną.

Mowa tu o czterech działkach o łącznej powierzchni 1752 m kw., które przylegają bezpośrednio do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. Tamtejsza droga wewnętrzna wykorzystywana jest jako dojście i dojazd od ul. Dworcowej do obiektów szkoły, a pozostały teren – jako miejsce zgromadzenia się młodzieży w czasie przerw i oczekujących na lekcje. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest na usługi oświaty i szkolnictwa oraz ciąg pieszy.
Prezydent Ryszard Brejza uwzględnił skierowaną do niego prośbę władz powiatu inowrocławskiego o nieodpłatne przekazanie powyższej nieruchomości powiatowi mając na względzie to, że nie jest ona potrzebna Miastu Inowrocław. Natomiast jest niezbędna jednostce powiatowej – Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w realizacji jej zadań publicznych.
Akt notarialny dotyczący zawarcia umowy darowizny podpisali dzisiaj, 9 stycznia br.prezydent miasta Inowrocławia Ryszard Brejza i wicestarosta inowrocławski Włodzimierz Figas. [UM]

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.