„Love Renovatio”, czyli Edyta Bartosiewicz w trasie

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

Po latach nieobecności na rynku nagrała płytę, która błyskawicznie pokryła się platyną. Edyta Bartosiewicz w kwietniu i maju odwiedzi dziesięć polskich miast. Zawita także do Bydgoszczy.

Trasa koncertowa „Love Renovatio” rozpocznie się 11 kwietnia (piątek) w łódzkim Teatrze Wielkim, a zakończy 13 maja (wtorek) w warszawskim Palladium. Artystce towarzyszyć będzie zespół złożony z ośmiu muzyków. Każdy z koncertów będzie miał specjalnie opracowaną na trasę „Love Renovatio” scenografię oraz światła, które podkreślą urodę piosenek
Edyty.

– Cieszę się na to spotkanie z moimi fanami. Zawsze mnie wspierali, dają mi wiele energii, tak wiele, że sama jestem tym nieraz zaskoczona i poruszona. To motywuje mnie, by na scenie dać z siebie naprawdę wszystko. Nie powinno zabraknąć piosenek z „Love”, ale będą też i te z „Renovatio”. Lista utwórów nie jest jeszcze do końca zamknięta. Cały czas się zastanawiam, czy czegoś nie dodać… – mówi Edyta Bartosiewicz.

Artystka zadebiutowała z grupą Holloee Polloy (1990 r.), a jej pierwszą solową płytą była „Love” (1992 r.). Od tego momentu kariera Edyty to pasmo sukcesów. Osiągała je jako wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Najlepsi polscy wokaliści nagrywali z nią single, które zazwyczaj osiągały czołowe miejsca na listach przebojów.

Przy okazji premiery „Renovatio” (2013 r.) pisano: „Edyta zniknęła na bardzo długo. Powróciła po blisko 15 latach przerwy, a wraz z nią jakość i sens w mainstreamowej muzyce rockowej. „Renovatio” to szósta solowa płyta artystki, która ukazała się 1 października. Historia jej powstawania jest dość nietypowa. Partie instrumentalne zostały zarejestrowane w 2002 r. Ukazał się wtedy nawet singiel pt. „Niewinność”, ale ostatecznie artystka nie zdecydowała się na wydanie płyty. Dopiero rok 2013 przyniósł upragnione zakończenie prac nad albumem. Jak sama Edyta mówi, nie jest to płyta sensu stricte, ale cały bagaż życiowy zawarty w głosie, muzyce i tekstach. Na „Renovatio” znajduje się trzynaście utworów, w tym wspomniana już wcześniej „Niewinność”, singiel „Rozbitkowie” oraz znana z Programu 3 PR „Madame
Bijou”.

– Postaramy się, by koncerty trasy „Love Renovatio” były wyjątkowe. Prawdopodobnie zagramy komplet utworów z najnowszej płyty, a bogaty skład instrumentarium daje nam fantastyczne możliwości aranżacyjne. Będzie harfa, nie zabraknie sekcji dętej… Chcemy zrobić wszystko, by te piosenki zabrzmiały tak jak na to zasługują; świeżo, porywająco, a tam gdzie trzeba nastrojowo – kończy Edyta.

ŁÓDŹ, 11 kwietnia 2014 r. (piątek), Teatr Wielki (pl. Dąbrowskiego);
POZNAŃ, 12 kwietnia 2014 r. (sobota), Sala Ziemi, (ul. Głogowska 14);
KRAKÓW, 14 kwietnia 2014 r. (poniedziałek), Kino Kijów (Al. Z. Krasińskiego 34);
ZABRZE, 15 kwietnia 2014 r.(wtorek), Dom Muzyki i Tańca (Gen. De Gaulle’a 17);
WROCŁAW, 17 kwietnia 2014 r. (czwartek), Teatr Muzyczny Capitol (J. Piłsudskiego 17);
SZCZECIN, 4 maja 2014 r. (niedziela), Hala Opery na Zamku (ul. Energetyków 40);
GDAŃSK, 6 maja 2014 r. (wtorek), Filharmonia Bałtycka (Ołowianka 1);
BYDGOSZCZ, 8 maja 2014 r. (czwartek), Filharmonia Pomorska (ul. A. Szwalbego 6);
BIAŁYSTOK, 10 maja 2014 r. (sobota), Opera w Białymstoku (ul. Odeska 1);
WARSZAWA, 13 maja 2014 r. (wtorek), Palladium, (ul. Złota 9).

Koncerty w każdym z miast rozpoczną się o godz. 19:30. Wejście od 18:30.

Bilety – 120, 140, 160 zł oraz po 100 zł (Palladium miejsca stojące na parterze) – można nabyć w sieci Ticketpro.pl (Empik, Media Markt, Saturn i in.) i na portalach: Bilety24.pl, Bilety.fm, Biletomat.pl oraz w kasach sal, w których odbywają się koncerty.
Zamówienia grupowe (powyżej 20 osób, 10 % rabatu) oraz informacje o dostępnych miejscach i punktach sprzedaży biletów prosimy kierować do organizatora – Agencja Artystyczna Monolit: + 48 518 522 581, biuro@monolitart.com.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.