Rozrywka i Kultura

Książki na drzewach

Chcesz o czymś poinformować mieszkańców? Daj nam znać: portal@ino-24.pl

16 czerwca, na jeden dzień powstanie nietypowa plenerowa biblioteka bez półek. Na drzewach przed Biblioteką Główną (ul. Kilińskiego 16) pojawią się książki, które będzie można jak najlepsze owoce – zerwać i wziąć ze sobą do domu.

– Jeśli znaleziona pozycja spodoba nam się tak bardzo, że nie będziemy chcieli się z nią rozstać, oczywiście można ją będzie zatrzymać. Jednak nie bądźmy samolubni i przynieśmy w zamian inną, równie wartościową i pozostawmy ją w holu biblioteki, gdzie cały rok działa regał z publikacjami na wymianę – przekonują pracownicy biblioteki.

W Inowrocławiu są także jeszcze inne miejsca, w których można znaleźć lub zostawić książki dając im w ten sposób ”drugie życie”. Szczegółowych informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej biblioteki.

Regały bookcrossingowe znaleźć można w: Kawiarni Zdrojowej w Solankach, Pijalni Wód – Palmiarni „Inowrocławianka” oraz NZOZ „Przychodni Rąbin” (ul. Kleeberga 1).

W tym roku do akcji dołączyły: Restauracja 32 (ul. Królowej Jadwigi 32), Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” (ul. Wachowiaka 6 i ul. Łokietka 12), Dom Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku (ul. Wierzbińskiego 49) oraz Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L. Błażka (ul. Poznańska 97). Regały z uwolnionymi książkami znajdują się na Oddziale Dziecięcym oraz  Laryngologicznym. Tam oraz w bibliotecznej Filii 5 (działającej w szpitalu) można pozostawić książki z własnej domowej biblioteki do których już nie sięgamy, a które z całą pewnością zainteresują inne osoby. Dzięki temu każdy, kto ofiaruje lub zabierze książkę przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa, poszerzy swoje horyzonty i przy okazji zapewni sobie i innym sporo frajdy.

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.