Książki na drzewach

16 czerwca, na jeden dzień powstanie nietypowa plenerowa biblioteka bez półek. Na drzewach przed Biblioteką Główną (ul. Kilińskiego 16) pojawią się książki, które będzie można jak najlepsze owoce – zerwać i wziąć ze sobą do domu.

– Jeśli znaleziona pozycja spodoba nam się tak bardzo, że nie będziemy chcieli się z nią rozstać, oczywiście można ją będzie zatrzymać. Jednak nie bądźmy samolubni i przynieśmy w zamian inną, równie wartościową i pozostawmy ją w holu biblioteki, gdzie cały rok działa regał z publikacjami na wymianę – przekonują pracownicy biblioteki.

W Inowrocławiu są także jeszcze inne miejsca, w których można znaleźć lub zostawić książki dając im w ten sposób ”drugie życie”. Szczegółowych informacji na ten temat należy szukać na stronie internetowej biblioteki.

Regały bookcrossingowe znaleźć można w: Kawiarni Zdrojowej w Solankach, Pijalni Wód – Palmiarni „Inowrocławianka” oraz NZOZ „Przychodni Rąbin” (ul. Kleeberga 1).

W tym roku do akcji dołączyły: Restauracja 32 (ul. Królowej Jadwigi 32), Dom Dziennego Pobytu „Życzliwa Przystań” (ul. Wachowiaka 6 i ul. Łokietka 12), Dom Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku (ul. Wierzbińskiego 49) oraz Szpital Wielospecjalistyczny im. dr. L. Błażka (ul. Poznańska 97). Regały z uwolnionymi książkami znajdują się na Oddziale Dziecięcym oraz  Laryngologicznym. Tam oraz w bibliotecznej Filii 5 (działającej w szpitalu) można pozostawić książki z własnej domowej biblioteki do których już nie sięgamy, a które z całą pewnością zainteresują inne osoby. Dzięki temu każdy, kto ofiaruje lub zabierze książkę przyczyni się do popularyzacji czytelnictwa, poszerzy swoje horyzonty i przy okazji zapewni sobie i innym sporo frajdy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.