Krystyna Cierniak-Morgenstern w Bibliotece Miejskiej

Jej gobeliny ma w zbiorach Muzeum Narodowe w Warszawie, Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi , a także prywatni kolekcjonerzy z Europy i Ameryki. Kariera artystyczna nigdy jednak nie stanowiła dla niej priorytetu, pomimo paryskiego stypendium,  występu w „Kabarecie Starszych Panów”, zdjęć i artykułów w czasopismach.

Przez kilkadziesiąt lat była szczęśliwą żoną jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów filmowych – Janusza Morgensterna. Razem tworzyli jedną z najpopularniejszych par polskiego środowiska artystycznego, a na organizowanych przez nią przyjęciach spotkać można było Zbigniewa Cybulskiego, Kalinę Jędrusik, Stanisława Dygata, Andrzeja Wajdę, Tadeusza Konwickiego. Podczas przyjazdów do Polski w ich domu pomieszkiwał Roman Polański i Michaił Barysznikow.

W książce „Nasz film”. Sceny życia z Kubą. Wspomnienia”  absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego im. Mari Konopnickiej tekstem i zdjęciami przywołuje koleje swojego barwnego życia i  podkreśla sentyment do rodzinnego Inowrocławia, który stara się jak najczęściej odwiedzać i który na zawsze pozostał „Jej” miastem.

 Na spotkanie autorskie z Krystyną Cierniak-Morgenstern Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza zaprasza w czwartek 17 maja o godzinie 1800 do Saloniku Literacko-Artystycznego przy ul. Kilińskiego 16. Bezpłatne wejściówki odbierać można w Wypożyczalni Biblioteki Głównej pod tym samym adresem.

Dodaj komentarz