Inowrocławska biblioteka z pomysłem na edukację żywieniową

W ubiegłym roku 2 biblioteki z województwa kujawsko-pomorskiego realizowały, w ramach konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”, działania edukacyjne. Jedna z Inowrocławia.

Zwycięskie projekty promowały prawidłowe żywienie kobiet w ciąży oraz dzieci w pierwszych latach życia. Spotkania z doradcą laktacyjnym, z dietetykiem, położną– to tylko kilka z wybranych przykładów zrealizowanych aktywności. Podczas tych wydarzeń edukowano w województwie kujawsko-pomorskim rodziców, przyszłych rodziców, dziadków i opiekunów dzieci do 3. roku życia na temat istoty okresu 1000 pierwszych dni w życiu każdego człowieka oraz bezpieczeństwa i jakość produktów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci.

Granty w województwie kujawsko-pomorskim otrzymały 2 biblioteki: Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu i jej akcja „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”orazBiblioteka Publiczna w Solcu Kujawskim ze swoim projektem „Zdrowa mama=zdrowe dziecko”. Grantobiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego dotarli z edukacją do ponad 550 bezpośrednich odbiorców.

W całej Polsce od maja do grudnia 2015 roku 23 Grantobiorców z całego kraju z ogromnym zaangażowaniem zorganizowało aż 461 wydarzeń edukacyjnych. Dzięki różnorodnym działaniom, udało się dotrzeć do blisko 28 tysięcy bezpośrednich odbiorców, osiągając tym samym najlepszy wynik z dotychczasowych trzech edycji konkursu.

Z roku na rok Konkurs Grantowy cieszy się coraz większą popularnością wśród instytucji, które chcą promować prawidłowe żywienie najmłodszych, oraz dociera do coraz szerszego grona odbiorców. Już wkrótce ogłoszona zostanie kolejna edycja konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Więcej informacji na temat prawidłowego żywienia kobiet w ciąży i dzieci w pierwszych latach ich życia oraz bezpieczeństwie żywności przeznaczonej dla dzieci i norm jakie musi spełniać znaleźć można na edukacyjnej platformie www.1000dni.pl.

O warsztatach edukacyjnych pisaliśmy m.in. tutaj.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.