Inowrocław stanie murem za Owsiakiem [akcja odwołana!]

W Inowrocławiu odbędzie się akcja społeczna „Murem za Owsiakiem”. 18 stycznia na Stadionie Miejskim spotkają się ci, którzy nie zgadzają się na rezygnację Jurka Owsiaka ze stanowiska prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Po ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i jego śmierci, Jerzy Owsiak zrezygnował ze stanowiska prezesa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W mediach społecznościowych internauci z całej Polski apelują, aby wycofał swoją decyzję. Swoje wpisy opatrują hashtagiem #MuremZaOwsiakiem.

– Dla mnie, zrozumiałe jest co Jurek zrobił, ale przychodzi taki moment, w którym powinien zrozumieć ilu ma zwolenników, którzy są gotowi swoim słowem i czynem zaświadczyć, że Jurek Owsiak jest nam po prostu potrzebny. Nam, jako ludziom, którzy chcą pomagać innym. On jest nie tylko symbolem – jest człowiekiem orkiestrą – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

Inowrocław również stanie murem za Owsiakiem. W odpowiedzi na apel ze strony mieszkańców, w najbliższy piątek, 18 stycznia o godz. 17.00 zorganizowany zostanie happening na Stadionie Miejskim przy ul. Wierzbińskiego. Mieszkańcy otrzymają czerwone balony, na stadionie pojawi się wielkie serce, a na koniec zostanie zrobione zdjęcie z powietrza.

AKTUALIZACJA: Akcja #MuremZaOwsiakiem odwołana. Owsiak pozostaje szefem WOŚP.

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza

Moje dwa słowa do Prezydenta Pawła Adamowicza.

Publiée par Jurek Owsiak sur Samedi 19 janvier 2019

AKTUALIZACJA: Akcja została przeniesiona na 27 stycznia (niedziela) godz. 17. z uwagi na fakt, że w piątek rozpoczną się uroczystości pogrzebowe prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i od godziny 17 obowiązywać będzie żałoba narodowa, oraz w związku z dzisiejszym apelem Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

AKTUALIZACJA:

Jednocześnie informujemy, że prezydent Ryszard Brejza będzie obecny na pogrzebie prezydenta Pawła Adamowicza oraz będzie reprezentował inowrocławian podczas piątkowych uroczystości, m.in. podczas pochodu, który ulicami Gdańska odprowadzi trumnę z ciałem prezydenta Adamowicza do Bazyliki Mariackiej.

Czy Jerzy Owsiak nadal powinien pełnić funkcję szefa WOŚP?

Dodaj komentarz