Inowrocław laureatem konkursu EKO HESTIA SPA

Miasto Inowrocław zostało laureatem konkursu EKO HESTIA SPA i wygrało 100 tysięcy złotych na dalsze działania proekologiczne realizowane na terenie miasta. Dzisiaj w Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka” odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu.

W konkursie organizowanym przez Grupę ERGO Hestia i Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP wzięło udział czternaście polskich uzdrowisk z dziesięciu różnych województw. To już trzecia edycja, ale w tym roku swoje projekty zgłosiło najwięcej gmin w historii konkursu.

– Inowrocław bez wątpienia wyróżnia się na tle innych gmin uzdrowiskowych, które są na wskroś ekologiczne. Zwróciliśmy szczególnie uwagę na działania Miasta Inowrocławia związane z ograniczaniem tzw. niskiej emisji, proekologiczne inwestycje, np. wymiana taboru komunikacji miejskiej, na ciekawy sposób prowadzenia edukacji ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Inowrocław realizuje działania proekologiczne kompleksowo i perspektywicznie. Inwestycje wyprzedzają nawet dzisiejsze czasy – podsumował dr Jan Golba, prezes Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP.

Podczas spotkania prezydent Ryszard Brejza i zastępca prezydenta Wojciech Piniewski przyjęli gratulacje. Przedstawiciele Grupy ERGO Hestia i Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP wręczyli władzom Inowrocławia również symboliczny czek na kwotę 100 tys. złotych i pamiątkową statuetkę.

            – Jest mi niezmiernie miło, że Inowrocław po raz kolejny został doceniony – tym razem w zakresie działań i inwestycji proekologicznych. Wygraną zamierzamy przeznaczyć na montaż paneli fotowoltaicznych na budynku Pijalni Wód-Palmiarni „Inowrocławianka”. Do ogrzewania budynku wykorzystuje się już światło słoneczne, dzięki zastosowaniu kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła. Zamontowanie paneli fotowoltaicznych w celu wytwarzania energii elektrycznej na własne potrzeby spowoduje, że obiekt stanie się jeszcze bardziej ekologiczny – powiedział prezydent Ryszard Brejza.

Na zakończenie spotkania prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Mariusz Kuszel zaprezentował gościom ekologiczny autobus.

Dodaj komentarz