Harmonogram imprez w Inowrocławiu – lipiec/sierpień

Jakie imprezy zaplanowano na tegoroczne wakacje? Większość zaplanowano z myślą o dzieciach i młodzieży, ale nie zabraknie również atrakcji dla nieco starszych.

W lipcu i sierpniu w mieście odbywać się będą imprezy cykliczne, ale zaplanowano też wydarzenia będące dla inowrocławian nowością.

– Przygotowując program, staraliśmy się zaplanować wydarzenia tak, aby mogli w nich uczestniczyć zarówno młodzi, jak i nieco starsi mieszkańcy. Są także nowe i ciekawe imprezy, jak Festiwal Fireshow czy Ogólnopolski Wyścig Rowerowy. Sam wezmę udział w większości tych imprez i zachęcam wszystkich inowrocławian do uczestnictwa – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Już w najbliższą sobotę na ulicach miasta rozbrzmiewać będzie język włoski, a przerywać będą go ryki motocykli. W Solankach zaplanowano imprezę Estate Italiana, a na placu imprez przy ul. Wierzbińskiego gościć będą uczestnicy motocyklowego Zlotu „Na Soli”.

Mieszkańcom lubiącym spacerować po Solankach w niedzielne popołudnie przypominamy również, że w każdą niedzielę i święto w muszli koncertowej odbywał się będzie koncert w ramach Inowrocławskiego Lata Muzycznego.

Z kolei przez całe tegoroczne wakacje w bibliotece zorganizowane będą pod wspólnym hasłem „Wakacyjna biblioteka”. Zajęcia odbywać się będą w placówkach dziecięcych oraz ogólnodostępnych, w których duży procent czytelników stanowią dzieci.

Daty ważniejszych wydarzeń:
30 czerwca, Solanki – Estate Italiana
30-czerwca-1 lipca – Zlot Motocyklowy „Na Soli”
14 lipca, Rynek – Uliczny Festiwal Żywych Rzeźb Fan 2018 i IV Art Ino Festiwal
18 lipca, Rynek – kino letnie pod chmurką
21 lipca, Teatr Letni – Mistrzostwa Streetball i koncerty artystów sceny hip-hop
22 lipca – Ogólnopolski Wyścig Rowerowy
27 lipca (godz. 19.00) – 28 lipca (godz. 19.30), Teatr Letni – Gala Operowo-Operetkowa
4 sierpnia – Festiwal Fireshow
9 sierpnia, Rynek – kino letnie pod chmurką
18 sierpnia, Solanki – VI Blues Ino Festiwal
25 sierpnia – Solankowy Koszmar
25 sierpnia, Teatr Letni – Ino Rock Festiwal
24-26 sierpnia, Solanki – Krucza Bryła Soli

Szczegóły wybranych wydarzeń:
Festiwal Fireshow – widowisko plenerowe, na które składają się pokazy teatrów ognia, zawierające elementy pirotechniczne, wzbogacone odrobiną sztuki cyrkowej.
Ogólnopolski Wyścig Rowerowy, Memoriał im. Wiesława Szczepańskiego – Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Fizjoterapeutów. Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach wiekowych na dwóch dystansach: Hobby – 4 pętle po 4,9 km oraz PRO – 11 pętli po 4,9 km. Start przed halą przy al. Niepodległości 4. Zapisy już ruszyły na stronie pomiaryczasu.pl.
Solankowy Koszmar – bieg z przeszkodami na dystansie 5 i 10 kilometrów. Czwartej edycji towarzyszyć będą także zawody dla dzieci i młodzieży.
Krucza Bryła Soli – impreza towarzysząca Solankowemu Koszmarowi. Podczas festynu zobaczyć będzie można bitwę, pojedynki i wyposażenie wojów wyruszających na wyprawę wojenną oraz zwiedzać kramy z zabytkowymi sprzętami.

Niektóre imprezy w bibliotece:
Lipiec/Sierpień (piątki i wtorki) w godz. 11.00-13.00 „Wakacyjna Biblioteka” zajęcia manualno-plastyczne z wykorzystaniem różnych technik, rozwijające wyobraźnię i zdolności plastyczne dzieci w wieku 7-12 lat (Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, Kilińskiego 16)
2 lipca – 31 sierpnia: „Przygoda z małą książeczką” – wakacyjna gra miejska zainspirowana historią światowego piśmiennictwa. Rozstrzygnięcie konkursu – wrzesień. Foldery konkursowe będą do pobrania we wszystkich placówkach biblioteki.
10 lipca, godz. 11.00: Warsztaty plastyczne – zajęcia prowadzone przez Maję Żmudę z Galerii Rękodzieła „Kulturowo MI” (Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, Kilińskiego 16)
16 – 31 lipca: Czar Par I – konkurs internetowy na stronie Biblioteki Miejskiej, polegający na połączeniu ze sobą prawidłowych odpowiedzi/elementów.
7 sierpnia, godz. 11.00: Warsztaty plastyczne – zajęcia prowadzone przez Maję Żmudę z Galerii Rękodzieła „Kulturowo MI” (Oddział dla Dzieci „Tajemniczy Ogród”, Kilińskiego 16
13 – 31 sierpnia: Czar Par II – konkurs internetowy na stronie Biblioteki Miejskiej, polegający na połączeniu ze sobą prawidłowych odpowiedzi/elementów.

Dodaj komentarz