Gwiazdka dla bezdomniaka

Najpiękniejszy prezent, jaki można dać bezdomnemu psu czy kotu, to nowy dom. Pracownicy schronisk przestrzegają jednak przed nieprzemyślanymi adopcjami czy kupowaniem czworonogów jako upominki pod choinkę. Zamiast tego zachęcają, by w okresie zimowym wspierać bezpańskie zwierzaki w inny sposób.

Nawet jeśli nie mamy czasu, by w przedświątecznym rozgardiaszu wozić rzeczy do schroniska, możemy coś im podarować. Jak? Przez internet. Na platformie www.dlaSchroniska.pl ruszyła właśnie akcja specjalna „Gwiazdka dla bezdomniaka”, w której uczestniczy także inowrocławska Fundacja Kocia Dolina.

Według badań nawet 7 na 10 osób kupuje swojemu pupilowi coś pod choinkę, wydając na ten cel średnio od 50 do 100 zł. Niestety nie wszystkie zwierzaki mają tyle szczęścia – te bezpańskie najczęściej spędzają Boże Narodzenie samotnie w schroniskowych boksach, a o upominkach mogą tylko pomarzyć. W tym roku każdy z nas może jednak zostać Świętym Mikołajem i zrobić im miłą niespodziankę. Działająca w Inowrocławiu Fundacja Kocia Dolina, a także kilkadziesiąt innych schronisk i fundacji z całej Polski zbiera bowiem świąteczne dary przez internet.

– W ramach akcji „Gwiazdka dla bezdomniaka” każdy już za kilka-kilkanaście złotych może podarować zwierzakom dobrej jakości karmę w dowolnej ilości, w zależności od tego, jakimi środkami dysponuje – dla nas liczy się każdy gest. Wystarczy wejść na stronę www.dlaSchroniska.pl, a następnie w zakładce „Schroniska” wskazać akcję „Gwiazdka dla bezdomniaka”. Tam sami wybieramy, której placówce i co chcemy sprezentować, a następnie płacimy i już. To organizatorzy zajmą się dostawą mówi Anna Szczepańska z Fundacji Kocia Dolina.

W „Gwiazdce dla bezdomniaka” udział bierze nie tylko inowrocławska fundacja, ale także kilkadziesiąt schronisk i fundacji z całej Polski, m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Warszawy, Poznania, Rzeszowa czy Katowic. Ta akcja specjalna potrwa do końca roku, ale czworonogom pomagać będzie można także po jej zakończeniu. Platforma www.dlaSchroniska.pl działać będzie bowiem dalej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.