Gotowy na bookcrossing?

12 czerwca inowrocławska biblioteka włącza się w obchody kolejnego święta. Wybierz się tego dnia w godzinach od 11.00 do 17.00 na ul. Kilińskiego 16, a przed budynkiem książnicy będziesz mógł wziąć udział w Ogólnopolskim Święcie Wolnych Książek i z pomocą koła fortuny wykręcić interesujący skarb książkowy.

Każdemu numerowi na kole będzie przyporządkowana inna nagroda: od niewielkich powieści romantycznych, poprzez pasjonującą sensację, kryminały, horrory, aż po opasłe biografie. Tylko od siły własnych rąk zależy jaką nagrodę wykręcisz. Jeśli w twojej domowej biblioteczce znajdują się książki, po które już nie sięgniesz, zabierz je ze sobą i uwolnij. Z pewnością znajdą swojego amatora. Mamy nadzieję, że – jak co roku – fortuna uśmiechnie się do niejednego.

Wszystkim inowrocławianom i gościom przypominamy, że od kilku już lat biblioteka czynni włącza się w propagowanie swobodnej wymiany książek nie tylko we własnych murach (ustawiając w holu Biblioteki regał „Książka na wymianę”), ale także na zewnątrz.  Już teraz
w Inowrocławiu działa z powodzeniem kilka punktów, z których można zabrać książkę i podczas kolejnej wizyty w tym lub innym bookcrossingowym punkcie, przynieść w zamian inną, którą już przeczytaliśmy i do której na pewno nie będziemy już wracać. Takie punkty wymiany książek działają w:

holu Dworca PKP (ul. Dworcowa 115),
Pijalni Wód Palmiarni „Inowrocławianka”, ul. Rąbińska 1A,
Kawiarni Zdrojowej w Parku Solankowym,
Restauracji 32, ul. Królowej Jadwigi 32,
Domu Pomocy Społecznej dla Osób w Podeszłym Wieku, ul. Wierzbińskiego 49,
Domu Dziennego Pobytu Życzliwa Przystań”, ul. Wachowiaka 6 oraz ul. Łokietka 12,
Szpitalu Wielospecjalistycznym im. dr. L. Błażka, ul. Poznańska 97,
Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej „Przychodnia Rąbin”, ul. Gen. Kleeberga 1.

Biblioteka zaprasza do współpracy i zachęca lokalnych przedsiębiorców, instytucje społeczne, kawiarnie, restauracje i wszystkie ośrodki kultury do umieszczania regałów bookcrossingowych i współpromowania idei bookcrossingu.

Dodaj komentarz