Głosuj na projekty społeczne w Inowrocławiu i okolicach!

Mieszkańcy regionu mogą głosować na najciekawsze inicjatywy społeczne, które otrzymają dofinansowanie w IV edycji programu Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W regionie konkurują ze sobą: Stowarzyszenie Edukacyjne „Ekonomik”, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Inowrocław oraz Stowarzyszenie „Otwarte Umysły”.

W IV edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty, w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych. Oznacza to, że Tesco wraz z Fundacją Tesco przekażą aktywnym mieszkańcom łącznie 1 125 000 złotych na realizację 375 projektów wpływających na poprawę życia lokalnych społeczności.

Dotychczasowe trzy edycje programu przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Zaangażowanie uczestników, ich pomysłowość i znajomość wyzwań występujących w lokalnym otoczeniu upewniają nas, że to co robimy ma sens. W Tesco wierzymy, że małe gesty składają się na trwałe zmiany, dlatego w tej edycji postanowiliśmy w każdym mikroregionie przyznać nie jeden, a trzy granty. To nasze podziękowanie i zachęta dla mieszkańców do zmieniania świata na lepsze – opowiada Katarzyna Michalska-Miszczyk Prezes Fundacji Tesco.

Od 7 maja klienci Tesco mogą głosować na – ich zdaniem – najatrakcyjniejsze i najbardziej potrzebne projekty w okolicy. Wystarczy do 4 czerwca zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. W Inowrocławiu i okolicach rywalizują ze sobą:

  • Stowarzyszenie Edukacyjne „Ekonomik”

Celem projektu Stowarzyszenia Edukacyjnego „Ekonomik” jest  zagospodarowanie przestrzeni dla wolontariuszy oraz młodzieży Zespołu Szkół Ekonomiczno–Handlowych
w Żninie. Wolontariusze Klubu Ośmiu oraz młodzież tej szkoły miałaby miejsce, w którym można byłoby organizować spotkania integracyjne z osobami niepełnosprawnymi, organizować wieczory poetyckie, a także miło spędzać czas w oczekiwaniu na autobus (znajdzie się tam przestrzeń dla wielbicieli telewizji, książek i gier planszowych).

  • Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Inowrocław

„Piknik Rodzinny – Stawiam Na Zdrowie” to projekt skierowany do mieszkańców regionu. Celem imprezy jest integracja i aktywizacja lokalnej społeczności oraz zwiększenie świadomości o zdrowym stylu życia. Otyłość, nadwaga, niedowaga stają się problemami dnia codziennego lokalnej społeczności. Podczas pikniku zwiększy się wzrost świadomości mieszkańców z zakresu aktywnego i zdrowego trybu życia.

  • Stowarzyszenie „Otwarte Umysły”

Projekt „Wokół Kuchennego Stołu” pomoże dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej
w osiąganiu jak największej samodzielności w przygotowywaniu posiłków. Umożliwi im to uczestniczenie w  zajęciach z pełnosprawnymi rówieśnikami, którzy zamiast tracić godziny na korzystanie z telefonów i komputerów, będą uczyć się przygotowywać smaczne potrawy, porozumiewać się z  niepełnosprawnymi i ciekawie spędzać z nimi czas.

Na wymienione projekty można głosować w sklepach w następujących miejscowościach: Inowrocław, Barcin, Łabiszyn, Żnin.

Dodaj komentarz