tekst alternatywny
Informujemy

Gdy pracownik ZUS-u puka do drzwi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega emerytów i rencistów przed oszustami podającymi się za pracowników ZUS i przypomina, że pracownicy Zakładu nie odwiedzają świadczeniobiorców w domu.

O wszelkich zmianach w emeryturach i rentach, które są dokonywane  na wniosek lub z urzędu, ZUS informuje swoich świadczeniobiorców pisemnie. Prosimy zatem osoby starsze o ostrożność i niewpuszczanie do domów osób podających się za pracowników ZUS.

Pracownik ZUS-u może bez zapowiedzi pojawić się w miejscu zamieszkania ubezpieczonego lub miejscu jego pobytu w związku z kontrolą wykorzystywania zwolnienia lekarskiego. Osoba kontrolująca posiada wystawione przez ZUS imienne upoważnienie do przeprowadzenia kontroli. Pozostałe wizyty pracowników ZUS w domu klienta są poprzedzone wysłaniem pisemnej informacji.

W przypadku pojawienia się wątpliwości co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS-u prosimy o kontakt z Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS pod numerem telefonu: 22 560 16 00.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

kliknij, by dodać komentarz

Czas minął. Wpisz poprawną wartość jeszcze raz.

ino-24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.